Adwokat i sprawy firmowe

 Prowadzenie firmy jest sprawą skomplikowaną. Szczególnie jeśli chodzi o spółki zatrudniające sporą liczbę pracowników. Moja firma początkowo była jednoosobową działalność. Potem miałam spółkę z jedną osobą, ale on nie zajmował się przedsiębiorstwem, a chciał tylko zarabiać.

Adwokat mi bardzo pomógł

adwokat pruszcz gdańskiPoczątkowo wszystko szło dobrze, stosunki między nami układały się poprawnie, miał nawet kilka dobrych pomysłów odnośnie rozszerzenia działalności. Potem jednak coraz rzadziej bywał w pracy, nie przykładał się, nie przychodził na spotkania. W końcu nie miałam z nim kontaktu, słyszałam, że wyjechał gdzieś daleko i nie wiadomo czy wróci. Musiałam jakoś załatwić sprawy firmowe, a bez formalnego wspólnika nie było to możliwe. Sama sobie nie potrafiłam pomóc, wykorzystałam wszelkie możliwości. Teraz jedynie adwokat pruszcz gdański był mi w stanie coś doradzić. Udałam się do takiego jaki specjalizował się w sprawach gospodarczych i został mi polecany przez znajomego. Powiedziałam mu, że jak najszybciej chciałabym rozwiązać spółkę, bo nie jest ona dla mnie korzystna. Wspólnik się jednak nie odzywa i nie wiem co robić. Adwokat mnie spokojnie wysłuchał i doradził kilka rzeczy. Można wynająć detektywa żeby znalazł wspólnika, można się z nim skontaktować i zaproponować wykupienie udziałów. Jak to nie poskutkuje to wtedy można przejść do bardziej stanowczych środków, w tym na drogę sądową. Na szczęście jak się okazało nie było aż tak źle i obyło się bez sądów. Adwokat znalazł kruczek prawny w umowie, dzięki czemu dało się wszystko załatwić bardzo szybko.

Wspólnik nie musiałam nawet niczego podpisywać, a rozwiązanie umowy spółki dostał pocztą na wskazany adres. Czy doszło to nie wiem, liczy się to, że kontakt został podjęty. Teraz moja firma znowu należy tylko do mnie.