Ankiety dotyczące moich pracowników ze wschodu

Pomimo tego, że teoretycznie nikt nie skarżył się na moich pracowników, a nawet byli oni chwaleni, postanowiłem spróbować dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Przydzielając premie chciałem wiedzieć, kto najbardziej na nie zasłużył. Zdecydowałem, że wyślę moim kontrahentom ankiety, w których ocenią oni pracę moich ludzi w ich firmach.

Opinie na temat pracowników ze wschodu

pracownicy ze wschoduMoja agencja pracy tymczasowej starała się utrzymać wysoki poziom, w związku z tym musiałem przyłożyć się do tego, by bardziej poznać ludzi, których zatrudniałem. Na terenie całej Bydgoszczy w bardzo wielu firmach byli obsadzeni moi pracownicy ze wschodu z przeróżnych krajów, chętnych do pracy na budowach czy w fabrykach. Ankiety były anonimowe, rozwiózł je mój kierowca. Było tam wypisane wszystko, co mógłbym chcieć wiedzieć na ich temat. Po około tygodniu miałem już odpowiedzi. Generalnie wszyscy byli zgodni – pracownicy ze wschodu zatrudniani za pośrednictwem mojej agencji pracy spisywali się bardzo dobrze. Zarówno pracownicy z Ukrainy jak i z innych krajów cechowali się wysoką motywacją, zaangażowaniem i odpowiedzialnością. Czytając to byłem bardzo zadowolony – okazało się, że moi ludzie naprawdę się starali. W związku z tym postanowiłem dać premię wszystkim w tej samej kwocie, co więcej – podwajając ją. Zbliżał się koniec roku i czas urlopów – niech moi godni uwagi pracownicy ze wschodu mają więcej pieniędzy na prezenty dla rodziny. Czytając ankiety utwierdziłem się w przekonaniu, że zasłużyli na każdą złotówkę, którą u mnie zarobili. Nie znalazłem nawet jednej ankiety, w której ktoś stwierdziłby, że jakikolwiek pracownik mojej agencji pracy tymczasowej się nie sprawdzał.

Oczywiście – ktoś ocenił część pracowników na dziewięć na dziesięć, ktoś dał dziesięć na dziesięć – wszystkie te opinie łączył jednakże fakt, że moi kontrahenci byli zadowoleni. A w związku z tym, również i ja byłem zadowolony.