Bagażniki montowane z przodu roweru

 

Nikt nie lubi stać w korkach. Ten fakt nie powinien nikogo dziwić. Przez korki spóźniamy się do pracy, szkoły, na różnego rodzaju spotkania i w wiele innych miejsc. Właśnie dlatego warto zrezygnować z jazdy samochodem na rzecz roweru. Rowerem ominiemy wszystkie korki, więc przejechanie dwóch czy trzech kilometrów zajmie na znacznie krócej, niż przejechanie tego dystansu samochodem w korkach.

Wytrzymałe bagażniki rowerowe

bagażnik rowerowy przedniRegularna jazda rowerem bardzo pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie, a także na wygląd sylwetki. Przejechanie kilku kilometrów rowerem z samego rana da nam energię na cały dzień, jest to lepsze niż kawa, a przy okazji szybciej dotrzemy na miejsce i dbamy w ten sposób o środowisko. Jeśli zamierzamy jeździć rowerem z jakimś bagażem, to warto pomyśleć o jego dodatkowym wyposażeniu w postaci bagażnika. Wyróżnić możemy dwa rodzaje bagażników rowerowych. Pierwszym z nich jest bagażnik do roweru przedni, a drugim bagażnik tylni. Jeden i drugi posiada swoje wady i zalety. Niemniej jednak bagażnik przedni jest znacznie lepszy, ponieważ wszystko co w nim wieziemy mamy cały czas na oku, więc nie musimy się obawiać o to, że coś zgubiliśmy. bagażniki tego typu wykonane są z bardzo trwałych materiałów, zazwyczaj jest to lekki stop metali, więc jego udźwig jest dość duży. W takim bagażniku bez najmniejszych problemów powinniśmy przewieźć ładunek o wadze kilku a nawet kilkunastu kilogramów.

Takie dodatkowe wyposażenie roweru jest dość popularne, a co za tym idzie łatwo dostępne. Bagażnik zarówno przedni jak i tylni możemy kupić w większości sklepów rowerowych za kwotę w granicach kilkudziesięciu złotych. Jeśli nie znajdziemy bagażników w sklepach stacjonarnych, to zawsze pozostaje nam internet i tam możemy dokonać zakupu.