Balustrada do montażu na zewnątrz

Przepisy budowlane są coraz to restrykcyjne. Wszystko to w trosce o zdrowie i życie osób, które będą użytkownikami danego budynku po zakończeniu budowy. Zmieniły się między innymi przepisy dotyczące balustrad na schodach i balkonach. Obecnie budynek, który nie posiada barierek na schodach i balkonach, nie może zostać oddany do użytku.

Balustrada ze stali nierdzewnej

balustrady nierdzewneDobrać odpowiednią barierkę na schody jest bardzo trudno, dlatego większość z nich robiona jest na zamówienie. Na szczęście istnieją firmy zajmujące się tworzeniem barierek schodowych na zamówienie. Wystarczy zrobić odpowiedni projekt, warto go robić w konsultacji z osobami z tej firmy, która ma go dla nas wykonać. Możemy również wybrać projekt gotowy, zrobiony wcześniej przez kogoś z firmy, która będzie wykonywać nasze zlecenie. W tej kwestii mamy zupełną dowolność. Poza kształtem balustrady musimy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego będzie wykonana. Materiał powinniśmy dobrać względem tego, gdzie taka balustrad będzie się znajdować. Jeśli będzie w środku domu, to możemy wybrać tańszą opcję i zlecić wykonanie barierki ze zwykłej stali, natomiast jeśli będzie to na zewnątrz lepiej dopłacić i wybrać stal nierdzewną. Balustrady nierdzewne duże lepiej spisują się w zetknięciu z warunkami atmosferycznymi. Opady deszczu i promieniowanie ultrafioletowe im niestraszne. Korozja ich nie opanuje. Dzięki temu nie będziemy musieli ich tak często konserwować. W przypadku stali nierdzewnej konserwację zwykle przeprowadza się głównie z powodów estetycznych niż pojawienia się rdzy.

Koszt takiej barierki zależy głównie od poziomu skomplikowania projektu, jaki wybierzemy, zwykle jest to około pięciuset złotych. Obecnie na rynku znajdziemy w swojej okolicy co najmniej kilka firm zajmujących się na co dzień produkcją balustrad i barierek na zamówienie, więc ze znalezieniem odpowiedniej dla siebie nie będziemy mieli problemu.