Bez lokalizatora GPS mój byłbym ciągle oszukiwany

Technika w dzisiejszych czasach pomaga we wszystkim. Oczywiście „utrudnia” kontakty międzyludzkie i wszystkie sprawy związane z psychologią, ale ja jako właściciel firmy – widzę jej same plusy. Mam firmę transportową i gdyby nie zdobycze technologii, pracowałoby mi się o wiele ciężej.

Musiałem zaopatrzyć samochód w lokalizator GPS

lokalizator gps do samochoduGdy wypuściłem nowego kierowcę na trasę, po jego powrocie coś mi się nie zgadzało. Jego wersja i moja rozbiegały się, ale nie miałem jak tego sprawdzić. Samochód i kierowca byli u celu, ale podejrzewałem, że wybrał on inna trasę. Pomyślałem o GPS’ie. Wiedziałem, że z czasem taki lokalizator będę musiał mieć w każdym samochodzie, ale nie sądziłem, że już teraz. Jednak nie bardzo ufałem nowemu kierowcy i chciałem znać jego współrzędne. W trasę wyruszał za kilka dni. Poszukałem zatem w sklepach online lokalizator gps do samochodu i wybrałem najrozsądniej jak mogłem. Właściwie to zależało mi tylko na sprawdzeniu pozycji mojego samochodu. To, że dotarł do celu, nie znaczy, że nie nadkładał drogi moim kosztem i bez informowania mnie. Lokalizatory są bardzo często wykorzystywane w transporcie. Firmy kurierskie muszą mieć swoich dostarczycieli na oku. Lokalizator daje im dowód na to, że listonosz czy kurier byli o czasie i na miejscu. Inaczej byłoby słowo przeciwko słowu. Gdy lokalizator przyszedł, nie poinformowałem mojego kierowcy, że został zamontowany w samochodzie. Chciałem przy okazji sprawdzić jego uczciwość. Po tygodniu udowodniłem kierowcy, że lokalizator zarejestrował inną trasę niż podawał on.

Niestety w życiu zdarzają się i takie sytuacje. Następny kierowca okazał się niezawodny. Gdy coś się działo, mówił wprost. Nie kłamał. A to było dla mnie najważniejsze. Nie przejechane kilometry, ale zaufanie.