Charakterystyka bramy przemysłowej – co warto wiedzieć?

 

Brama przemysłowa zwykle wymaga zastosowania większej mocy do podciągania panelu niż ma to miejsce w przypadku zwykłej bramy garażowej. Wiąże się to z różnicami w jej wielkości oraz w samej automatyce. Wiele bram, które swoje zastosowanie odnajdują w przemyśle posiada także przejściowe drzwi garażowe, które wpływają na komfort pracy.

Brama przemysłowa – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

bramy przemysłowe wielkopolskaBramy przemysłowe swoje zastosowanie odnalazły w fabrykach, halach magazynowych, warsztatach samochodowych czy garażach podziemnych. Jednym słowem spełniają swoje zadanie wszędzie tam, gdzie zwykłe bramy garażowe są zbyt małe. Tak samo jak w przypadku zakupu bramy do własnego garażu kierujemy się przede wszystkim jakością, z bramą przemysłową jest identycznie. Muszą one wręcz wykazywać jeszcze większą odporność na uszkodzenia zarówno mechaniczne jak i chemiczne. Wszystko ze względu na charakter miejsca w którym mają zostać zamontowane. Bramy przemysłowe są również znacznie częściej otwierane i zamykane niż te w naszych domach. Dlatego też konstrukcja musi być dużo bardziej wytrzymała na te działania. Ponadto muszą one także spełniać podwyższone normy BHP. Oznacza to, że brama przemysłowa musi zostać wyposażona w czujniki, napędy elektryczne oraz inne dedykowane rozwiązania elektroniczne. Jeśli poszukujemy dobrej bramy przemysłowe – wielkopolska ma do zaoferowania wielu producentów, którzy posiadają bramy spełniające wszelkie wymogi oraz normy bezpieczeństwa. Szeroki wybór rozwiązań z pewnością pozwoli wybrać idealną bramę spełniającą swoje zastosowanie w naszym zakładzie przemysłowym.

Najpopularniejszymi bramami przemysłowymi są bramy segmentowe oraz rolowane. To właśnie pomiędzy tymi dwoma typami zwykle rozstrzygany jest wybór.  Zwykle wykonane ze stali zapewniają wysoką wytrzymałość zarówno na działania mechaniczne jak i atmosferyczne. Ponadto ocieplenie obu tych wersji sprawia, że obiekt nie jest narażony na duże ubytki ciepła.