Chirurgia stomatologiczna – zakres usług

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się szeregiem zabiegów w jamie ustnej. Polega nie tylko na usuwaniu zębów, ale również na chirurgii odtwórczej tkanki kostnej i mikrochirurgii tkanek miękkich. Jest stale rozwijaną dziedziną stomatologii.

Usługi z zakresu chirurgii stomatologicznej

chirurgia stomatologiczna w KoszalinieZabiegi chirurgiczne jakie wykonywane są w klinikach to m.in. konsultacje chirurgiczne, pobieranie materiału do badań, pełna diagnostyka radiologiczna, chirurgiczne usuwanie zębów, leczenie powikłanych ropni, wydłużanie koron klinicznych. Jest to tylko kilka przykładowych zabiegów, w klinice wykonuje się ich znacznie więcej. Współczesna stomatologia bardzo szybko się rozwija dzięki badaniom oraz nowoczesnym urządzeniom, które wspierają pracę stomatologów a nam zapewniają bezpieczeństwo. Duże zastosowanie w stomatologii zajmuje laser. Jego działanie w chirurgii stomatologicznej przyspiesza gojenie się ran po zabiegach. Zazwyczaj zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, jednak w niektórych klinikach istnieje możliwość ich wykonania w znieczuleniu ogólnym. Chirurgia stomatologiczna w Koszalinie wymaga od lekarza stomatologa ogromnej wiedzy oraz doświadczenia. Jeśli chcemy skorzystać z tego typu usług powinniśmy wybrać sprawdzoną klinikę, w której pracują wykwalifikowani specjaliści. Dzięki temu mamy, pewność, że jesteśmy w dobrych rekach. Jeżeli boimy się zabiegu możemy poprosić lekarza o wykonanie go pod narkozą. Wszystkie zabiegi wykonywane w klinikach są bezbolesne.

Jak widać współczesna chirurgia stomatologiczna nie przypomina tej sprzed kilkunastu lat. Nie polega ona tylko na usuwaniu zębów, ale oferuje o wiele więcej możliwości, dzięki temu, że stale się rozwija a lekarze dysponują najnowszym sprzętem, który posiada niezbędne atesty i jest sprawdzony.