Ciepły dom z drewna

Znaczna większość domów jakie spotykamy jest murowana, ponieważ takie są uważane za najcieplejsze i najtrwalsze. Jednakże technologie w budownictwie stale się zmieniają i obecnie nawet domy z drewna mogą mieć takie same parametry jak domy murowane.

Ile trwa budowa domu drewnianego?

domy drewniane dolnośląskieOsoby ceniące prostotę, ekologię i naturalność, z pewnością docenią domy z drewna, ponieważ w ponad dziewięćdziesięciu procentach do ich budowy wykorzystuje się naturalne materiały. Drewno, gips, wełna mineralna, czy specjalne konstrukcje drewniane z płyt wiórowych, to około dziewięćdziesięciu pięciu całej objętości materiałowej budynku. Badania dowodzą, że drewno ma zdolności to samoregulacji wilgotności, dzięki czemu tworzy własny mikroklimat. Jeżeli jesteśmy przekonani, że najlepsze dla nas będą domy drewniane dolnośląskie jest województwem, gdzie buduje się najwięcej takich budynków. Domy wykonane zgodnie z technologią szkieletu drewnianego są zdrowe i ekonomiczne, dlatego też sprawdzą się dla każdego. W tego typu konstrukcjach większość prac odbywa się w zakładzie produkcyjnym, gdzie tworzone są gotowe prefabrykaty, z których będzie składany dom na placu budowy. Jedyne prace „mokre” jakie należy wykonać, to wykonanie fundamentów z termopłyt oraz komina na szczycie dachu. Drewniany dom może być wykorzystywany całorocznie, gdyż jest doskonale ocieplony i zaizolowany przed wilgocią od strony fundamentów i ścian bocznych. Bez problemu można go postawić o każdej porze roku, bo prace budowlane trwają około trzech miesięcy.

Z każdym rokiem przybywa domów, które są budowane w technologi szkieletowej. Wynika to prawdopodobnie z ceny takiego projektu i czasu realizacji. W dłuższej perspektywie czasu drewniany dom generuje spore oszczędności w codziennym użytkowaniu.