Cudowny śluz ślimaka

Współczesna kosmetologia odkryła już bardzo dużo substancji mających niezwykle pozytywny wpływ na naszą skórę oraz włosy. Są wśród nich między innymi różne oleje, takie jak olej arganowy, różany czy makadamia i wyciągi z różnych roślin, na przykład brzozy, pokrzywy rumianku czy oleje: wszechstronny olej kokosowy, masło karite bądź masło shea i wiele, wiele innych. Choć wydawać by się mogło, że wszystko już odkryto, wciąż pojawiają się nowe substancje.

Śluz ślimaka w kosmetyce

śluz ślimakaNaukowcy w laboratoriach nieustannie pracują nad odkrywaniem nowych dobroczynnych substancji, aby uczynić nas możliwie najpiękniejszymi. Jednym z najnowszych trendów w kosmetyce jest zastosowanie śluzu ślimaka. Można znaleźć kremy na dzień, na noc czy pod oczy oraz kosmetyki do pielęgnacji ciała z dodatkiem tej substancji. Śluz ślimaka ma wiele dobroczynnych właściwości, takich jak wygładzanie i ujędrnianie skóry, a także całkiem niesamowite właściwości gojące. Śluz ślimaka jest skuteczny w przypadku wielu problemów skórnych, takich jak trądzik, przebarwienia i blizny, rozszerzone naczynka oraz zmarszczki. Polecany jest do wszystkich właściwie typów skóry. Najważniejsze składniki tej substancji to elastyna, kolagen, kwas glikolowy, alantoina. Zarówno skład, jak i właściwości śluzu ślimaka sprawiają, że jest on ostatnio prawdziwym hitem i niemal każda licząca się firma kosmetyczna ma w swojej ofercie coś, co zawiera tą substancję.

Współcześnie twórcy kosmetyków całymi garściami czerpią z natury, co jest zgodne z trendem odchodzenia od chemicznych dodatków do kosmetyków, do życia zgodnie z naturą. Bogactwo natury sprawie, że nieustannie odkrywane są coraz to nowe cudowne substancje, których zastosowanie w kosmetykach jest bardzo dobroczynne dla skóry.