Czy materac dla psa to dobry pomysł?

 

Niektórzy uważają, że psów nie powinno się rozpieszczać. My jednak jesteśmy innego zdania. Oczywiście, trzeba ustalić zasady, aby pies nie wchodził nam na głowę i wiedział, kto jest w domu przywódcą stada. Mimo wszystko jednak można dać pupilowi trochę komfortu. Przecież pies nie musi spać na zimnej podłodze, aby być ułożony. To w niczym nie przeszkadza.

Materac kontra legowisko dla psa

materac dla psaIstnieją bardzo różne typy miejsc do spania dla psiaków. Trzeba je dobrać, oczywiście, do wielkości domownika. Na początku, dla szczeniaka będzie dobra nawet poduszka (chyba, że to duża rasa), jednak po pewnym czasie przyda się pewnie solidna materac dla psa. Od Ciebie zależy, czy będziesz wolał obdarować pupila czymś bardziej dekoracyjnym, czy postawisz właśnie na ładny materac i już. Tak naprawdę psu w zupełności to wystarczy. Pozostaje jednak kwestia Twojego poczucia estetyki, dopasowania materaca do wystroju wnętrza i tak dalej. Najważniejsze, żeby psiak mógł się wygodnie wyspać. Po prostu daj mu jakieś posłanie, które uznasz za odpowiednie. Można kupić materac już za kilkadziesiąt złotych i może się okazać, że Twój ulubieniec pokocha spanie właśnie na nim. Jeśli jednak wolisz jakiś inny rodzaj legowiska, to także możesz się w nie zaopatrzyć. Nie jest wcale powiedziane, że inne legowisko będzie droższe. Dużo zależy od sposobu wykonania, użytych materiałów, a także od rozmiarów produktu.

Mały piesek nie będzie potrzebował wielkiego legowiska, więc zapewne wydasz na nie mniej pieniędzy. Postaraj się jednak wybrać coś naprawdę trwałego, aby przez jakiś czas mogło posłużyć Twojemu psiemu członkowi rodziny. Niech to będzie solidny materac lub legowisko, które umieścisz w odpowiednim miejscu domu. Tam od dzisiaj będzie przestrzeń wydzielona dla psa.