Czym jest piaskowanie?

Czyszczenie strumieniowo-ścierne, czyli piaskowanie jest procesem obróbki powierzchni szeroko stosowanym w wielu różnych gałęziach przemysłu w wielu różnych celach. Jest to proces, w którym ścierniwo jest przyspieszane przez dyszę za pomocą sprężonego powietrza. Stosowany materiał ścierny zmienia się w zależności od wymaganej obróbki powierzchni.

Piaskowanie stali – efekty

piaskowanie stali wrocławPrzed malowaniem proszkowym, malowaniem lub cynkowaniem natryskowym metale wymagają piaskowania zgodnie z ich stanem powierzchni. Zastosowanie różnorodnych materiałów do piaskowania daje różne rezultaty powierzchniowe. Tradycyjnie obróbka piaskowania jest ważnym procesem stosowanym nie tylko do usuwania rdzy, ale także do przygotowania powierzchni do powłok o wysokiej wydajności lub do obróbki produktów końcowych, aby nadać im połysk i pożądaną strukturę powierzchni. Wybór ścierniwa jest kluczową decyzją w inżynierii procesów piaskowania. Różne rodzaje mediów mają różną twardość, kształt i gęstość, a każdy z nich jest dostępny w szerokim zakresie wielkości cząstek. Piaskowanie stali Wrocław odbywa się na różnych urządzeniach. Sprzęt wykorzystywany do wykonywania procesu piaskowania różni się w zależności od branży. Istnieją dysze ręczne, dedykowane automatyczne modele o wysokiej produkcji i systemy całkowicie zautomatyzowane ze sterowaniem procesowym w pętli zamkniętej. Rodzaj wykorzystywanej maszyny zależy od zastosowanej obróbki powierzchni, a także od końcowego zastosowania elementu.

Piaskowanie dokładnie czyści i przygotowuje powierzchnię do malowania. Rozpylanie piasku z dużą prędkością w kierunku zamierzonej powierzchni usuwa uporczywy brud, brud i inne substancje. Piaskowanie jest idealne do betonu, cegieł, sztukaterii i innych różnych powierzchni. Jest to proces niedrogi i zyskujący na popularności.