Czym są zbiorniki adblue?

Zbiorniki adblue służą magazynowaniu i późniejszym dystrybuowaniu płynów służących do prawidłowego działania układów wydechowych przy samochodach dostawczych i ciężarowych. Czym więc kierować się przy wyborze odpowiedniego zbiornika do naszej firmy?

Zastosowanie zbiorników adblue

najlepsze zbiorniki adblueWiele firm zajmujących się produkcją zbiorników na oleje opałowe, napędowe, czy toksyczne płyny, które muszą być przechowywane w zbiornikach zapewniających duże bezpieczeństwo zajmują się również produkcja zbiorników adblue. Najlepsze zbiorniki adblue występują zarówno w formie jednopłaszczowej, jak i dwupłaszczowej i służą do magazynowania i późniejszej dystrybucji AdBlue. AdBlue jest handlową nazwą roztworu, który wykorzystywany jest przy układach wydechowych w ciężkich samochodach dostawczych, czy ciężarowych. Substancję adblue stosuje się, aby odpowiednio zmniejszyć emisję szkodliwych spalin, takich jak tlenek azotu, wykorzystując przy tym Selektywną Redukcję Katalityczną. Technologia ta polega na zmianie tlenków azotu w azot połączony z parą wodną. Dzieje się to przy wykorzystaniu specjalnych katalizatorów, które oczyszczają wydzielane substancje. Najlepsze zbiorniki adblue nazywane są również BlueMaster. Są przenośnymi, funkcjonalnymi zbiornikami, które pozwalają w bezpieczny sposób przechowywać AdBlue. Zbiornik wyposażony jest w systemy izolujące i układy grzewcze, które pozwalają utrzymać odpowiednią temperaturę dla przechowywanej substancji przez cały okres magazynowania.

Zbiorniki wyposażone są również w układy wentylacyjne, które zapewniają odpowiedni przepływ powietrza do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Zbiorniki przeważnie występują w formie dwupłaszczowej, co pozwala na swobodne magazynowanie płynów, które w przypadku kontaktu z człowiekiem, czy przedostania się do środowiska powodując szkody.