Daj sobie pomóc udając się na rozmowę z psychologiem

 

Sytuacje, które doprowadzają nasze życie do ruiny, zdarzają się niestety bardzo często i to w najmniej oczekiwanym momencie. Najważniejszą kwestią jest nie poddawać się, walczyć i sięgnąć po pomoc, jeśli tylko zauważymy, że straciliśmy kontrolę.

Szczęście mojej mamy za sprawą psychologa

polecany psycholog z KrakowaMoja mama po nagłej i tragicznej śmierci babci nie mogła się pozbierać przez dłuższy czas. Widziałam, że stała się ukryć łzy, jednak ciągle zaczerwieniona twarz i spuchnięte oczy zdradzały jej stan już na pierwszy rzut oka. Sporo schudła i w zasadzie nie wychodziła ze swojego pokoju, rzuciła także pracę, a nawet swoje ukochane hobby, jakim była botanika. Niegdyś piękny i pełen kwiatów ogródek przed domem, dziś sam wyglądał niesamowicie depresyjnie, tak jakby odzwierciedlał stan psychiczny mojej mamy. Polecany psycholog z Krakowa do którego dostałam namiary od mojej przyjaciółki pogrążonej niegdyś w głębokiej depresji, wydawał się jedynym rozwiązaniem. Moja mama niechętnie przystała na moją prośbę, jednak po kilkudniowych błaganiach w końcu się zgodziła. Po kilku tygodniach zaczęłam powoli widzieć pierwszą poprawę. Mama wciąż chodziła smutna, ale nie płakała już tak często i zaczęła nawet jeść! Po dwóch miesiącach wracając z pracy zobaczyłam ją pielącą rośliny w ogórku i nucącą piosenkę pod nosem. Przywitała mnie tego dnia z pierwszym od wielu miesięcy uśmiechem na ustach, a ja z radości rzuciłam jej się na szyję. Psycholog z Krakowa do którego poszła moja mama pozwolił jej przeżyć żałobę w sposób godny, a jednocześnie taki, by mama nie zatraciła się do końca w swoim bólu. Pomógł jej przejść przez ten ciężki okres w jej życiu, oraz sprawił, że pozbierała się w sobie i dziś znów jest pełną życia kobietą.

Czasami w nocy słyszę, jak mama płacze, jednak zdarza się to bardzo rzadko i jest całkowicie normalne po utracie tak bliskiej osoby. Każdy z nas przeżywa śmierć bliskich i należy wtedy wykazać się jak największą wyrozumiałością oraz otoczyć tę osobę opieką. Pamiętajmy, że do psychologa możemy zgłosić się nie tylko wówczas, kiedy depresja już nami zawładnie, ale zawsze, gdy sobie nie radzimy nawet z na pozór błahym problemem.