Dobre schronienie zapewni dobry namiot turystyczny

Przygotowując weekendowy wypad lub dłuższą wędrówkę poszukujemy sprzętu odpowiedniego do ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Doskonałym zabezpieczeniem jest namiot turystyczny, który pozwala nam bezpiecznie nocować w każdym terenie.

Namiot turystyczny z wodoodpornego materiału

namiot turystycznySpokojny wypoczynek i regeneracja organizmu jest podstawą udanej wyprawy, a zapewnienie sobie możliwie najlepszego komfortu spowoduje, że będziemy ją dobrze wspominać. Każda osoba przebywająca na otwartym terenie potrzebuje porządnego i jakościowo dobrego sprzętu, jakim jest dobry namiot turystyczny, posiadający na swoim wyposażeniu wygodny materac i śpiwór. Kupując namiot turystyczny warto wybrać taki, który zapewni nam komfortowe schronienie i jest wykonany z materiału wodoodpornego. Posiadając potrzebny sprzęt, musimy pomyśleć o wygodnym obuwiu, które sprawdzi się w danych warunkach, zabezpieczając nas przed urazami i przemakaniem. Dużym uznaniem cieszą się buty chiruca urales gtx, wykonane bardzo porządnie z wysokiej klasy materiału, używane często przez leśników, ale potwierdzono, że świetnie sprawdzają się też w górach. Buty chiruca urales gtx wyposażone są w membranę dając stopie komfort termiczny i odporność na przemoczenie, jednocześnie pozwalając na swobodną cyrkulację powietrza, cholewka wykonana z nubuku, zabezpiecza stopę przed kontuzjami, a kauczukowa podeszwa pozwala pokonać wszystkie nierówności na drodze. Zastosowanie do konserwacji preparatu nikwax, przedłuży żywotność naszego obuwia i ułatwi jego czyszczenie po wyprawie w deszczu i błocie. Możemy też wybrać buty meindl anden mfs, wykonane ze skóry z twardością podeszwy kategorii BC, w których wyściółka butów wykonana jest ze skóry licowej a podeszwa przystosowana do raków. Kategoria podeszwy mówi nam wiele o tym, jakie przeznaczenie posiadają buty meindl anden mfs, a mianowicie nadają się dla osób wybierających się na wyjścia wysokogórskie gdzie zastaną rumowiska skalne. Technologia zastosowana przy wykonywaniu podeszwy, jaką posiadają buty meindl anden mfs, powoduje pochłanianie wstrząsów i znacznie obniżenie nacisku podczas stromych zejść.

Tak profesjonalne buty wymagają zabezpieczenia przed szkodliwym działaniem środowiska a gwarantuje to impregnat nikwax, dający maksymalną ochronę przed wilgocią, nie zaburzając przy tym oddychania cholewek butów. Solidnie przygotowany podróżnik może śmiało ruszać w drogę ku nowym wyzwaniom.