Dobre wkładki do butów

Każdy człowiek w ciągu swojego życia kilka razy okrąża ziemię na piechotę. To bardzo dużo kroków jak na jedną osobę, dlatego warto aby dystanse pokonywać w wygodnym obuwiu, które dba o nasze stopy i nasz kręgosłup.

Przeznaczenie wkładek żelowych

wkładki żelowePierwsze buty są nam zakładane na nogi kiedy uczymy się chodzić i od tej chwili liczy się ich jakość. Tylko dobrze dobrane buty będą wspierały dziecko w nauce właściwej techniki chodzenia, która zaowocuje w przyszłości. Z wyborem odpowiedniego obuwia różnie bywa, bo czasem kupujemy buty, które, tylko na początku są wygodne, a potem zaczynają nas obcierać i uciskać, albo stają się zbyt luźne i spadają nam ze stóp. Wtedy ratunkiem mogą być wkładki żelowe, które zapewniają komfort chodzenia i przeciwdziałają spadaniu obuwia, oraz powstawaniu odcisków na piętach i palcach. Żelowe wkładki są odpowiednio miękkie i nadają się do obuwia, które z różnych powodów jest zbyt twarde i powoduje dyskomfort podczas chodzenia. W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów wkładek, mogą być na długości całego buta, albo tylko pod palcami, lub piętami. Każda wkładka ma swoje indywidualne przeznaczenie i sprawdzi się w nieco innym problemie. Najważniejsze, że mają dawać ulgę stopom i poprawiać komfort chodzenia. Często niewygodne obuwie, może uratować jedynie dobra wkładka. Ważne żeby była dobrze dobrana do rozmiaru buta, bo nie może być ani za mała, ani za duża. Modele wykonane z żelu mają na odwrocie powierzchnię pokrytą specjalnym klejem, dzięki czemu nie przemieszczają się.

Wszystkie produkty do butów, łącznie z wkładkami, kupimy w sklepie z artykułami szewskimi. Alternatywą dla żelowych wkładek, mogą być modele wykonane z naturalnej skóry, lub korka. Dostępne są także wkładki pokryte flizeliną, aby ogrzewać stopę w zimie.