Domek letniskowy przy Wrocławiu

 

Niedawno udało mi się wygrać na aukcji komorniczej bardzo ładny kawałek zieleni, jakim jest działka kilka kilometrów pod Wrocławiem. Na moje nieszczęście domek, który na działce stał był w dość kiepskim stanie. Mimo to uznałem to za wyzwanie – zamiast domu zburzyć, postanowiłem go odnowić. Nie wiem dlaczego, ale uznałem, że jest to dobre wyjście.

Remont domu i tarasu

producent desek tarasowych wrocławWynająłem odpowiednią ekipę, zakupiłem materiały i zabraliśmy się do pracy. Na pierwszy ogień poszedł taras – on wydawał się być w najgorszym stanie. Na początek zdjęliśmy dach i filary, po czym rozebraliśmy podłogę. Specjalnie na tę okazję zaopatrzyłem się w odpowiedni materiał, z którego bardzo lubię budować – z drewna. Kierowałem się w stronę rustykalnego wyglądu, dlatego postanowiłem że zarówno podłoga tarasu, jak i dach zostaną wykonane z desek. Na szczęście trafił mi się bardzo miły producent desek tarasowych Wrocław jest na tyle duży, że mogłem trafić znacznie gorzej. Za duże zamówienie dostałem nawet zniżkę na całe zamówienie! Położyliśmy więc odpowiednio wybrane i przygotowane do tarasu deski – to jest polakierowane, wyheblowane i uodpornione na korniki. Potem ustawiliśmy filary i położyliśmy deski w formie dachówek. Zostało jeszcze kilka desek, zbiliśmy więc z nich niewielki, ale urokliwy stolik. Potem zabraliśmy się za remont domu – poszło szybciej, niż bym się tego spodziewał. Zrobiony został tak, by pasował do rustykalnego tarasu.

I tak kończy się moja historia o remoncie domku i tarasu, które po dziś dzień stoją na tej samej działce. Jestem naprawdę dumny ze swojej roboty – chyba dlatego uznałem, że należy go odnowić, a nie burzyć. Muszę przyznać – było warto. Jeżdżę tam w każdym wolnym terminie, jaki dostaję i odpoczywam na tarasie, wchłaniając leśną atmosferę.