Duża szafa jako garderoba w mieszkaniu

 

Porządek w domu powoduje, że czujemy się dobrze. Bałagan wprowadza chaos, który źle wpływa na nasze samopoczucie. W utrzymaniu porządku sprzyja odpowiednie rozplanowanie wyposażenia wnętrz. Wyzwanie pojawia się wtedy, kiedy nasze mieszkanie nie jest przestrzenne. Wówczas istotne są kreatywne rozwiązania, które pomagają utrzymać ład.

Duża szafa gwarancją na porządek w mieszkaniu

szafyMałe mieszkania są sporym wyzwanie, jeżeli chodzi o utrzymanie porządku. Kilka rzeczy rzuconych w jedno miejsce już robi wrażenie chaosu. Aby zapewnić sobie jak najwyższy komfort mieszkania w takim miejscu, warto stworzyć kreatywne rozwiązania. Wykorzystajmy więc każdą wolną przestrzeń na liczne skrytki, szuflady czy pochowane ozdobne kartony z rzeczami. Nie obędzie się bez jednej dużej szafy, która załatwi nam sprawę garderoby. Szafę najlepiej zaplanować a neutralnym miejscu, najlepiej w korytarzu. Przesuwne drzwi sprawiają, że nie zajmuje ona dodatkowo więcej miejsca przy otwieraniu. Odpowiednio zaś zaprojektowane rozmieszczenie półek daje nam spore możliwości jak chodzi o pochowanie ubrań, butów i wszystkiego, co związane z ubiorem. Warto też w takiej szafie przeznaczeyć kawałek miejsca na sprzęty do sprzątania, typu odkurzacz, szczotka i tak dalej. Zazwyczaj niepotrzebnie zajmują one miejsce w mieszkaniu. Tak będą schowanie i nie będą nikomu przeszkadzać. Drzwi szafy warto zaopatrzyć w lustro. Każdy potrzebuje mieć możliwość przejrzenia się przed wyjściem z domu.

Nawet w małym mieszkaniu możemy bez problemu utrzymać ład i porządek. Wystarczy tylko umiejętne i kreatywne rozplanowanie przestrzeni. Po pierwsze więc, zadbajmy o wykorzystanie każdej przestrzeni na różnego rodzaju skrytki. Po drugie zaś, przyda nam się duż szafa przesuwna, pełniąca rolę garderoby.