Dzieci w kuchni – na co zwrócić uwagę przy wyborze stołu

Kuchnia, jako najważniejsze pomieszczenie w domu, musi być odpowiednio wyposażona. Tym bardziej, jeżeli w naszym domu mieszkają małe dzieci. Tacy wymagający lokatorzy potrzebują szczególnej uwagi i wyjątkowych warunków. Projektując naszą wymarzoną kuchnię, pamiętajmy zatem o jej funkcjonalności i optymalnych rozwiązaniach dla naszych pociech.

Co powinna posiadać kuchnia odpowiednia dla małych dzieci?

producent stołów w Nowym SączuOczywiście, prawda jest taka, że dzieci w kuchni nie gotują, nie korzystają z ekspresu do kawy, z lodówki, ze zmywarki czy z kuchenki gazowej. Jednak są aktywnymi użytkownikami tego pomieszczenia, ponieważ towarzyszą nam w tych wszystkich czynnościach, siedzą przy stole i spożywają posiłki. Właśnie dlatego ich miejsce do siedzenia jest niezwykle ważne w organizowaniu przestrzeni kuchennej. Z pomocą przychodzą producenci stołów, nastawiający się typowo na tworzenie mebli dla naszych pociech. Na przykład pewien producent stołów w Nowym Sączu produkuje tylko i wyłącznie stoły rodzinne, a więc takie, uwzględniające potrzeby małych lokatorów. Wyjątkowość tych mebli polega głównie na dostosowaniu wysokości stołu do wzrostu dziecka. Poza tym stoły dostosowane do funkcjonowania z dziećmi mają delikatne, nieostre narożniki, by dzieci biegając nie uderzyły się, bo to może być dla nich bardzo niebezpieczne. Stoły zrobione są również niejednokrotnie ze specjalnych materiałów, które będą plamoodporne oraz łatwe do czyszczenia i konserwacji.

Projektując nasze wymarzone mieszkanie czy dom i wyposażając kuchnię, zwróćmy zatem uwagę na potrzeby naszych małych towarzyszy. Przestrzeń dla dzieci musi być odpowiednio przygotowana by po pierwsze, czuły się tam dobrze, a po drugie, były bezpieczne. A do tego chcielibyśmy by to miejsce podobało się nam samym.