Filtr wody pitnej – przydatna rzecz

 Przyzwyczaiłam się do tego, że woda z kranu jest dobrej jakości. Nie działa niekorzystnie na moją skórę i włosy, jest smaczna i nie wymaga filtrowania. Nie warto jest kupować wody butelkowanej, bo jest droga, a nie zawsze smaczniejsza niż zwykła kranówa. Jednak po przeprowadzce do Warszawy odkryłam, że nie wszędzie tak jest.

Filtry do wody i usuwanie kamienia

filtry wody pitnej warszawaMoja woda w nowym mieszkaniu nie była taka dobra, jak w domu rodzinnym. Osadzało się przez nią dużo kamienia, nie była w smaku rewelacyjna, a moja skóra też reagowała na nią nie najlepiej. Do picia można używać wody mineralnej, ale już do mycia się nie bardzo. Myłam twarz przez jakiś czas woda mineralną, dzięki czemu alergia nieco ustała. Potrzebne było mi jednak rozwiązanie takiego problemu. Najlepszym byłyby filtry wody pitnej warszawa, takie jakie montuje się w kranie. Dzbankowy filtr jest tańszy i łatwiejszy w użytkowaniu, jednak mi zależało nie tylko na filtrowaniu wody pitnej, ale także takiej do mycia się. Jest to droższa opcja, ale bardzo potrzebna. Udałam się do sklepu specjalistycznego z filtrami do wody, dzięki czemu nie musiałam na własną rękę szukać rozwiązania. Tam znalazłam kompetentnych sprzedawców, którzy mi dobrze doradzili. Ja miałam tylko powiedzieć na czym mi zależy i w jakim przedziale cenowym mamy się zmieścić. Sprzedawcy zadbali o całą resztę. Wróciłam do domu z gotowym zestawem filtrów do każdego kranu i do prysznica. Miałam instrukcje montażu, jak również wymienny filtr.

Na początku rozmontowanie kranu i dołożenie filtra nie było łatwe, ale dałam sobie radę. Najważniejsze było dla mnie to, że woda z kranu znowu dobrze smakuje, a moja skóra nie reaguje alergicznie na kontakt z nią. Filtry starczają na długo, a ja nie muszę się martwić o ich częste kupowanie. To inwestycja na przyszłość.