Firma produkująca prześcieradła protte na terenie kraju

Nie było łatwo produkować cokolwiek w naszym kraju – przez niskie koszty pracowników można było dużo zarabiać, ale jednocześnie była ogromna konkurencja w niemal każdej branży.

Produkcja prześcieradeł frotte szła dobrze

prześcieradłoWiem, że na pewno w dzianinach trzeba było mieć albo bardzo dobrą markę, albo bardzo niskie ceny by utrzymać się na rynku. Jako producent dzianin radziłem sobie bardzo dobrze, ale to tylko dlatego, że firmę przejąłem po ojcu, który wyrobił na rynku bardzo dobrą markę, którą staram się podtrzymać. Nie zawsze jest łatwo – wiele klientów ma bardzo dziwne wymagania przy swoich zamówieniach, takie jakich nie jestem w stanie zrealizować, i widzę po ich minach, że za chwilę mnie obgadają na mieście. Nie wiem co w takiej sytuacji zrobiłby mój ojciec.
Za mało czasu poświęcił by przygotować mnie do pracy na tym stanowisku. Zawsze myślał, że przed nim jeszcze bardzo długie lata życia, że jeszcze zdąży, że nie ma się co śpieszyć. Niestety los pokazał, że jest nieco inaczej. Byłem zmuszony przejąć firmę niemal bez przygotowania, poza wiedzą o tym jak generalnie powinno się zarządzać jakąkolwiek firmą, oraz wiedząc czym są prześcieradła Jersey. Wiedziałem to tylko i wyłącznie dlatego, że sam na takim spałem. Musiałem się jeszcze dowiedzieć czym były trwałe prześcieradła frotte, żebym w ogóle wiedział co produkujemy i sprzedajemy. Generalnie zakład trzymał się bardzo dobrze, choć nie mogłem powiedzieć tego samego o konkurencji. Co chwilę pojawiał się jakiś nowy sklep, nowa fabryka, która istniała przez miesiąc, góra dwa lub trzy, po czym zwijała się z interesu i zostawali tylko starzy wyjadacze.

Jedyni którzy weszli niedawno i jakoś się utrzymali dali na początku bardzo niskie ceny, a potem stopniowo je podnosili, ale choć byli bardzo sprytni, nie bałem się ich. Byli i raczej będą jedynie małą fabryką.