Gabinety weterynaryjne i weterynarze w Polsce

W Polsce mamy naprawdę mnóstwo gabinetów weterynaryjnych. Jedne z nich są bardziej luksusowe, a inne standardowe. Wydaje mi się, że weterynarz to dość mało spotykany zawód. Niby dużo się o nich mówi, ale rzadko spotyka.

Weterynarz i podejście do zwierząt

weterynarzJa mieszkałam w dość dużym mieście. Można powiedzieć, że powinno być w nim stosunkowo dużo weterynarzy, a tymczasem było niezwykle mało. Najbliższy weterynarz był jakieś dziesięć kilometrów dalej. Jak na miasto, wydaje mi się to bardzo dziwne. W końcu weterynarz jest trochę jak lekarz i jego usługi powinny być bardziej powszechne. Jednak już nie tyle zwracałam potem uwagę na ilość tych weterynarzy, a na ich podejście. Miałam swój ulubiony gabinet weterynaryjny, w którym weterynarz był przyjacielem dla zwierząt. To jest trochę jak z naszymi lekarzami. Gdy leżałam w szpitalu, potrzebowałam choć odrobinę wsparcia. Nie chciałam oczywiście by ktoś siedział koło mnie i cały czas pocieszał, ale czasem rzucił chociaż cieplejsze słowo. Jednak lekarze byli wobec mnie bardzo oschli i rozmawiali tylko o moimi stanie zdrowia. Oczywiście taka jest ich praca, ale nie czułam się z tym dobrze. Podobnie jest ze zwierzętami. Jeśli czujemy, że osoba, która się nami zajmuje wykazuje choć odrobinę zainteresowania, poprawia się nam humor. Z psem sobie nie porozmawiamy, ale możemy mu pomóc na milion innych sposobów. One przecież też czasem czują się zdenerwowane, niespokojne i przerażone. Wystarczy odrobina zainteresowania, by komuś tak naprawdę pomóc. Tylko takie gabinety cenię. Profesjonalizmu musi iść w parze z uczuciami. Bez tego nie ma dobrego lekarza.

A takich weterynarzy ma Sulejówek, Poznań czy Kraków. Naprawdę jest ich wiele i to mnie bardzo cieszy. Jeśli robimy coś z pasji, zawsze będziemy w tym dobrzy. Tylko robiąc coś sercem, możemy czuć się spełnieni.

Więcej o weterynarzach weterynariawesola.waw.pl