Garnitury męskie dwuczęściowe i trzyczęściowe

 

Uważa się, że każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie co najmniej jeden garnitur. Niestety większość mężczyzn przeraża samo wybieranie garnituru – nie wiedzą, czego tak naprawdę oczekują i jaki garnitur chcą wybrać. W modzie damskiej trendy zmieniają się praktycznie każdego roku – zwłaszcza jeśli chodzi o ubiór elegancki.

Garnitury wizytowe, czyli eleganckie marynarki i spodnie

garnitury na miarę z TrójmiastaW modzie męskiej nie ma takiego problemu – strój wizytowy to po prostu garnitur, ale ten może mieć różne kroje, wzory i może być wykonany z różnych materiałów. Dlatego należy wiedzieć, jak odpowiednio wybierać garnitur, który będzie służyć przez co najmniej kilka lat. Trendsetterami jeśli chodzi o modę męską są Anglicy. To oni tworzą modowe savoir-vivre dla gentlemanów. Ogólnie garnitury na miarę z Trójmiasta można podzielić na kilka rodzajów. Główny podział garniturów opiera się na ilości części, z jakich składa się garnitur. Tutaj można wyróżnić garnitury dwuczęściowe oraz garnitury trzyczęściowe. W garniturach dwuczęściowych znajdują się spodnie i marynarka. Mogą być one kupowane osobno lub w jednym zestawie (tak dzieje się najczęściej). Są też garnitury trzyczęściowe, które oprócz spodni i marynarki posiadają również kamizelkę. Kamizelka jest dodatkiem, który można, ale nie trzeba nosić pod marynarką. Zazwyczaj w gorące dni rezygnuje się z tego dodatku, ale zawsze można ją mieć pod ręką. Garnitury można również podzielić pod względem ich przeznaczenia.

Najbardziej popularne są oczywiście garnitury wizytowe. Inaczej nazywane są one garniturami klasycznymi lub garniturami biznesowymi. Jak sama nazwa wskazuje, garnitury klasyczne noszone są na oficjalne okazje. Zakłada się je na spotkania biznesowe, rozmowy o pracę, egzaminy. Garnitur taki cechuje się klasycznym krojem z prostymi nogawkami i taliowanej marynarki.