Gdzie kupić grill?

Polacy kochają piłkę nożną i… no właśnie co jeszcze? Oczywiście grillowanie! To pasja jakiej oddaje się ponad połowa Polaków w sezonie letnim. Uwielbiamy zarówno czas spędzony przy grillu w naszym ogrodzie, ale także, coraz częściej, możemy grillować we własnych domach.

Jaki grill wybrać?

grilleProducenci grillów prześcigają się w pomysłach. Mamy zwykłe, metalowe grille, które są najpopularniejsze ze względu na swoją niską cenę oraz prostotę konstrukcji. Są grille elektryczne i gazowe. Właśnie nimi zajmiemy się w dalszej części tekstu. Elektryczne grille, szczególnie ich mniejsze wersje są przeznaczone dla małych pomieszczeń i wymagają podłączenia do prądu. Natomiast duże grille elektryczne posiadają znacznie szersze zastosowanie. Z reguły są mobilne i posiadają sporej wielkości płytę grzewczą, która jest w stanie, w jednym rzucie wysmażyć i dwanaście hamburgerów lub kotletów, średniej wielkości. Natomiast największym hitem ostatnich sezonów jest grill gazowy. Cieszy się największym uznaniem klientów, a popularność tego urządzenia ciągle rośnie. W grillu gazowym, najważniejsze jest, by był dopasowany do miejsca, w jakim będzie palony. W tym miejscu ostrzegam amatorów palenia grilla na balkonie: on się tam zwyczajnie nie zmieści. Taras – zupełnie inna sprawa, tam będzie idealnie pasował. Podobnie jak do naszego ogrodu. Grillowanie na elektrycznym oraz gazowym modelu nie różni się zasadniczo, ale oczywiście grill gazowy jest bardziej ekonomiczny w eksploatacji oraz bardziej ekologiczny dla środowiska.

Grill należy wybrać według własnych preferencji i przede wszystkim przeznaczonym, nań środków. Jeżeli nie korzystamy z grilla częściej niż dwa, trzy razy w miesiącu, to wystarczy nam standardowy, metalowy – z supermarketu. Jednak jeżeli jesteśmy prawdziwymi amatorami grilla, to gazowy grill, sprawdzi się najlepiej.