Hurtownie z warzywami i owocami

Bardzo dużo hurtowników, którzy prowadzą restaurację czy bistro musi zaopatrywać się w hurtowniach warzywno-owocowych. Restauratorzy, którzy bazują na sezonowych warzywach cenią sobie smak oraz świeżość swoich dań. Ponadto małe sklepy warzywne, również zaopatrują się na hurtowniach warzywnych. Otwarte są w nocy ponieważ rano towar jest już w sklepach warzywnych i marketach.

Hurtowe ceny warzyw i owoców

hurtownia cebuliW niektórych hurtowniach mogą zaopatrywać są również klienci detaliczni. Dotyczy to zakupu większej ilości np. kilku warzyw. Hurtownia cebuli, ziemniaku czy innych waży powinna być otwarta we wczesnych godzinach porannych. Tak się dzieje ponieważ rano klienci chcą zakupić świeże warzywa i owoce na różnych straganach, targach i w warzywniakach. Cena za owoce oraz warzywa w hurtowniach jest mniejsza niż w standardowym sklepie. Dlatego jeśli chcemy kupić np. worek ziemniaków o wadze 25 kg to możemy jechać bo hurtowni z warzywami. Nie trzeba mieć własnej założonej firmy by móc kupować w hurtowniach, które oferują sprzedaż warzyw, owoców i innych produktów spożywczych. W okresie letnim, w którym jest sezon na świeże truskawki, maliny, kalafior, fasolkę szparagową i inne warzywa czy owoce, często kupujemy je na zapas. Spokojnie te produkty można mrozić na cały sezon zimowy. Wtedy w zimę takie warzywa i owoce po rozmrożeniu są również bardzo smaczne.

Wszystkie hurtownie warzywne czy owocowe powinny być bardzo dobrze zaopatrzone. Codziennie świeże produkty przyciągają klientów do zakupów. Cenowo lepiej kupować większą ilość cebuli czy ziemniaków bo to są warzywa, które się szybko nie psują szczególnie przechowywane w zaciemnionych miejscach. Owoce typu truskawki czy jagody tracą szybko swoją świeżość lecz są idealne do zamrożenia.