Ile paliwa zużywa ciągnik siodłowy

Ekonomia to bardzo ważna sprawa, jeśli chodzi o prowadzenie biznesu. Odpowiednio przeprowadzona analiza kosztów i obcięcie wydatków potrafią spowodować znaczny wzrost zysku. Na czym można najwięcej zaoszczędzić w branży transportowej?

30l/100km – normalne spalanie ciągników siodłowych

ciągniki siodłoweWłaściciele firm transportowych mają praktycznie trzy duże wydatki. Pierwszy z nich to ciężarówka, która zwykle jest brana w leasing. Drugi z nich to pensja kierowcy, która potrafi wynieść nawet 7 tysięcy złotych miesięcznie. Ostatnim dużym wydatkiem jest paliwo. Prawda jest taka, że ciągniki siodłowe potrafią dosłownie pochłaniać paliwo w niespotykanym nigdzie indziej tempie. Spalanie na poziomie 30l/100 km nie jest niczym dziwnym gdy w grę wchodzi jazda ciągnikiem siodłowym z naczepą. Każdy, kto zamierza wyruszyć w trasę i planuje jak dużo paliwa musi zabrać powinien przeanalizować, jak dużo pali jego ciężarówka. Jeśli wyniki są zbyt wysokie zawsze można rozejrzeć się za innym ciągnikiem siodłowym, nowocześniejszym, który będzie miał spalanie na niższym poziomie. To z kolei pozwoli nam na znacznie oszczędności w dłuższym rozrachunku. W końcu skoro i tak miesięcznie płacimy ratę za samochód ciężarowy, to równie dobrze możemy nieco zwiększyć wysokość raty i spłacać droższy i lepszy samochód. Pieniądze zaoszczędzimy z kolei pod postacią paliwa, którego nasz samochód będzie mniej spalał. W najlepszym wypadku być może uda nam się wyjść po tym wszystkim na zero mając dla siebie znacznie lepszy samochód.

Przejechanie kilkuset lub nawet kilku tysięcy kilometrów samochodem ciężarowym pochłania ogromne ilości paliwa. Jeśli jednak zainwestujemy w ekologiczny samochód i będziemy jechać w taki sposób, by maksymalnie ograniczać spalanie, to prawdopodobnie uda nam się na tym sporo zaoszczędzić.