Impreza z oranżadą

 

Wraz ze znajomymi tworzymy dość oryginalną, by nie rzec, że specyficzną paczkę. Ostatnio nie widzieliśmy się dość sporo, więc postanowiliśmy, że zorganizujemy przyjęcie. Koniec roku akademickiego był ku temu doskonałą okazją. Chcieliśmy jednak, by była to impreza z klimatem. Ostatecznie stanęło, że motywem przewodnim będzie retro.

Party w stylu retro z oranżadą

oranżadaKiedy tylko ustaliliśmy miejsce, w którym zorganizujemy przyjęcie, zabraliśmy się za menu. Nie mogło wśród niego zabraknąć ciastek i cukierków z dawnych lat oraz dań, które za dziecka serwowały nam nasze babcie. Dlatego też na stole podczas przyjęcia gościły takie potrawy jak: zupa owocowa z wiśni, kaszka z owocami, czy też smażony chleb z cukrem. Do picia serwowana była oranżada. Sprawiła nam ona bardzo dużo frajdy, ponieważ dorwaliśmy oryginalną oranżadę, zamykaną w szklanej butelce. Wielu z nas kojarzyło ją głównie jako główny napój podczas komunii. Organizując takie przyjęcie zafundowaliśmy sobie masę wspomnień. Dodatkową atrakcją była projekcja filmów ze starych kaset VHS, na których udokumentowane były ważne chwile z naszego dzieciństwa. Oglądając filmy, pojadaliśmy dawne przekąski oraz popijaliśmy całość oryginalną oranżadą. Każdy z nas w tamtym momencie był po prostu szczęśliwy i beztroski. Na chwilę zapomnieliśmy o otaczającej nas szarej rzeczywistości i problemach, które każdy z nas skrywał w swoim sercu.

Do dziś bardzo często wspominamy wspaniałe przyjęcie w stylu retro, które dość spontanicznie urządziliśmy wraz z paczką znajomych. Po dziś dzień czujemy niezapomniany smak oryginalnej oranżady, czy też kaszki z owocami. Jesteśmy z siebie dumni, że w czasach, w których królują nowe technologie, potrafiliśmy urządzić imprezę na miarę starych, dobrych czasów.