Jak działa tlenoterapia?

Niewiele osób sobie zdaje sprawę z tego, jak ważny dla naszego organizmu jest tlen. Oczywiście każdy wie, że nim oddychamy, jednakże przeważnie na tym kończą się informacje. Warto dokładniej się mu przyjrzeć, gdyż jest wykorzystywany nawet w terapiach leczniczych.

Jakie zabiegi są prowadzone w komorze hiperbarycznej?

tlenoterapia po udarze warszawaW trakcie oddychania, do naszego organizmy dostają się duże ilości tlenu, ale też zanieczyszczeń, które unoszą się w powietrzu. W takich warunkach żyje każdy z nas, zatem z tym nic nie zrobimy. Jednakże można też oddychać czystym tlenem, który pochodzi z butli lub też w czasie tlenoterapii w specjalnej komorze. Naukowcy i lekarze od dawana prowadzili badania nad komorą hiperbaryczną i przeprowadzanej w niej terapii, dlatego też dziś jest ona doskonale znana. Z zabiegów w kabinach barycznych korzystają przeważnie osoby z najróżniejszymi chorobami układu oddechowego, z poparzeniami drugiego i trzeciego stopnia, po przeszczepach, z chorobą dekompresyjną czy też po zatruciu tlenkiem węgla. Jeżeli interesuje nas tlenoterapia po udarze Warszawa jest miastem, w którym jest ona dostępna w kilku specjalistycznych szpitalach. Można na nią uzyskać skierowanie od lekarza, ale równie dobrze można się samodzielnie zapisać na zabieg. W celu osiągnięcia pożądanych wyników, zalecane jest wykonanie przynajmniej od pięciu do nawet dziesięciu zabiegów. Może to być w komorze jedno, dwu lub kilkunastoosobowej, ponieważ zawsze sposób wykonania jest taki sam. Jest on bezbolesny i nieinwazyjny.

Co ciekawe, komory hiperbaryczne można dziś spotkać także w prywatnych gabinetach lekarskich lub w nawet w salonach kosmetycznych. Czysty tlen pod trzy razy wyższym ciśnieniem niż atmosferyczne, ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i wygląd, a także gojenie ran.