Jak prawidłowo korzystać z kolagenu naturalnego?

Każdy kto zastanawia się nad zakupem kosmetyku zawierającego w swoim składzie naturalny kolagen, powinien wiedzieć, w jaki sposób należy go stosować. Otóż kolagen naturalny jest związkiem, który wymaga odpowiedniego stosowania. Najpierw należy dokładnie umyć skórę twarzy (jeśli preparat nakładany jest na twarz).

Łączenie kolagenu naturalnego z innymi kosmetykami

kosmetyki colwayWażne jest to, aby po myciu nie suszyć całkowicie skóry. Powinna być ona lekko wilgotna przed nałożeniem kolagenu naturalnego. To jeszcze nie wszystkie zasady nakładania tego kosmetyku na skórę. Okazuje się, że przed użyciem preparatu z kolagenem nie można korzystać z toników na bazie alkoholu. Ogólnie rzecz biorąc, lepiej nie używać niczego, co ma odczyn kwaśny. Doprowadzi to do ścięcia się kolagenu, który przecież jest białkiem, a co za tym idzie – nie będzie on działał w taki sposób jak powinien. Jeśli chodzi o kosmetyki colway, to zawierają one w swoim składzie tylko i wyłącznie naturalny kolagen, dokładnie oczyszczony, który szybko się wchłania w skórę i dostarcza jej tego ważnego związku odpowiadającego za sprężystość i elastyczność. Najważniejsze jest oczywiście działanie przeciwzmarszczkowe kolagenu naturalnego. Na twarz nakłada się bardzo cienką warstwę kolagenu. Następnie powinno się delikatnie wklepać żel zgodnie z ułożeniem mięśni mimicznych. Kiedy kolagen już całkowicie wchłonie się do skóry, a zazwyczaj następuje to po ok. 8 – 10 minutach, warto zastosować krem odżywczy albo nawilżający.

Chodzi o to, by uniknąć uczucia ściągania, napięcia skóry. Kosmetyki do stosowania po kolagenie nie powinny zawierać w swoim składzie takich związków jak retinol, ceramidy, kwasy owocowe czy cynk. Te substancje nie są wskazane do stosowania wraz z kolagenem naturalnym, bo po prostu mają kwaśne odczyny i prowadzą do ścięcia kolagenu.