Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem?

Czy zastanawialiście się kiedyś czy wasz maluch jest bezpieczny podczas jazdy samochodem? Na pewno, przecież każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej dlatego chce zapewnić mu wszystko co według nich jest dla niego najlepsze.

Fotelik samochodowy dla dziecka

babysafe isofixKiedy oczekujemy narodzin pierwszego dziecka pragniemy dla niego wszystkiego co najlepsze. Kupujemy ubranka oraz urządzamy dla niego pokoik, ale czy na pewno robimy wszystko, aby maluch, który przyjdzie na świat był bezpieczny? Najczęstszymi zakupami przed narodzeniem dziecka są artykuły niezbędne do jego pielęgnacji, nosidełka, maty, pampersy i najważniejsze, łóżeczko. Jednak nasze dziecko będzie z nami również podróżować samochodem i to już w pierwszych dniach swojego życia kiedy to świeżo upieczona mama zostanie wypisana ze szpitala do domu. Dlatego warto pomyśleć o odpowiednio dobranym foteliku samochodowym. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli fotelików, jak więc wybrać ten najlepszy? Dla wielu rodziców wybór fotelika jest trudny. Jednak jeśli udamy się do dobrego sklepu możemy liczyć na pomoc sprzedawcy. Bardzo często jest tak, że możemy również sprawdzić czy wybrany przez nas fotelik pasuje do naszego auta, bo przecież nikt z nas nie lubi wydawać pieniędzy na marne albo marnować czasu na to, aby zwrócić czy wymienić produkt. Sama ostatnio kupowałam fotelik dla swojego dziecka. Wybrałam babysafe isofix, który jest idealnie dopasowany do wagi i wzrostu mojego dziecka a także ma dodatkowe funkcje, które umilą czas maluchowi podczas podróży.

Jazda samochodem wraz z dzieckiem nie powinna nas dodatkowo stresować, ponieważ musimy być skupieni na tym co dzieje się na drodze a nie na tym czy nasze dziecko jest bezpieczne, bo wystarczy że coś wybiegnie nam na drogę a my możemy nie zdążyć zareagować