Jak zmienić mieszkanie nie do poznania?

Zarabiam na życie kupując mieszkania z drugiej ręki, odnawiając je i sprzedając za o wiele wyższą cenę. Czasem daje to większy zysk, czasem mniejszy, ale na szczęście nie spotkała mnie jeszcze żadna spektakularna porażka.

Moja tajemnica: dobry projekt wnętrza

tanie projektowanie wnętrz w BydgoszczyWybieram zawsze takie mieszkania, które nie są w bardzo złym stanie technicznym, ale po prostu zaniedbane, ciemne, brudne. Inni klienci się zniechęcają, bo dla nich takie mieszkanie oznacza ogrom pracy, a ja mam już sprawdzoną ekipę pracowników i znajomego projektanta. Dzięki nim cała praca idzie nad wyraz sprawnie, ponieważ dobrze się dogadujemy. Kilka lat temu trafiłem na ogłoszenie projektantki, oferującej tanie projektowanie wnętrz w Bydgoszczy, i tak zaczęła się nasza współpraca. Nie wiem jak radziłem sobie bez niej! Ma mnóstwo ciekawych, ale prostych w realizacji pomysłów. Nie wydziwia jak niektórzy projektanci, ale tworzy eleganckie wnętrza, raczej bez szaleństw z kolorami i detalami. To jest dokładnie to, czego szuka przeciętny nabywca. Malwina dobrze wie, jak stworzyć wnętrza uniwersalne, które będą stanowiły dobre tło do wielu różnych aranżacji i korzysta ze sprawdzonych rozwiązań. Dzięki temu robotnicy nie muszą co chwilę uczyć się, jak nakładać nowe gładzie i tynki, ponieważ używamy stale podobnych materiałów. Różnią się tylko kolorem i fakturą. Tu usuniemy ściankę działową, tam zmienimy podłogę, przemalujemy kafelki albo położymy nowe i tak dalej. Czasem naprawdę nie trzeba wiele, żeby mieszkanie wyglądało zupełnie inaczej niż wcześniej. Wystarczy, że jest jaśniejsze, ma więcej światła, bardziej nowoczesne materiały, ciekawsze kolory.

Zwykle potrzebujemy mniej niż miesiąc na odświeżenie całego mieszkania, czasem mniej, jeśli to kawalerka. Potem jakieś detale: obraz, kwiatki, dywanik, poduszki… Tyle wystarcza, żeby mieszkanie odmienić nie do poznania.