Jaki rożek wybrać dla dziecka?

Każdy rodzic z pewnością przyzna, że lista elementów wyprawki dla dziecka jest naprawdę długa. Do jednych z nich zaliczamy rożki dziecięce. Obecnie ich wybór nie należy do najprostszych, ponieważ rynek oferuje bardzo szeroką ofertę różnych ciekawych gadżetów przeznaczonych dla noworodków i nie tylko. Czy rożki są naprawdę tak bardzo ważne?

Czy warto kupić rożek?

rożki dla niemowlątCzęsto podczas wizyty w szpitalu, gdzie mamy zamiar urodzić dziecko, możemy spotkać się z wymogiem posiadania rożka dla maluszka. Dlatego też warto już wcześniej zastanowić się nad jego wyborem i kupnem. Na co powinniśmy, więc zwrócić uwagę? Rożki dla niemowląt dostępne są w wielu wersjach, które różnią się od siebie głównie kształtem, oraz rodzajem materiału, z którego zostały wykonane. W zależności od pory roku warto zwrócić uwagę na materiał rożka, który powinien być dostosowany do temperatury, naturalny i ekologiczny, w żadnym wypadku syntetyczny, dzięki któremu skóra maluszka może swobodnie oddychać. W przypadku rożka ważne będzie także zapięcie, gdzie do najpopularniejszym zaliczane są rzepy, rzadziej wstążki. Na rynku znajdziemy rożki w wielu wersjach kolorystycznych, z których z pewnością dopasujemy odpowiedni dla dziecka, który będzie również piękną ozdobą sypialni, czy łóżeczka. Rożek może okazać się bardzo funkcjonalnym elementem podczas opieki, ponieważ wpływa na sprawne, szybkie i znacznie wygodniejsze karmienie dziecka oraz ułatwia noszenie czy usypianie maluszka.

Niezależnie od przeróżnych opinii na temat zakupu rożka dla noworodka, warto, abyśmy mieli również własne zdanie na ten temat. Ciasno zawinięty rożek jak najbardziej może działać uspokajająco na niemowlę, ponieważ przypomina to jego pozycję w brzuchu matki. Jednak ważne, by nie stosować go dłużej niż do trzeciego miesiąca życia, co mogłoby niekorzystnie wpłynąć na rozwój dziecka.