Jakie akumulatory są najlepsze?

 

Akumulator to jedna z najważniejszych części w samochodach osobowych. Odpowiada on bowiem za prawidłową prace elektrycznych podzespołów samochodu w związku z tym jego prawidłowe działanie jest kluczowe. Obecnie coraz popularniejsze stają się nowoczesne akumulatory, odporne na rozładowywanie.

Zalety akumulatorów żelowych

akumulator żelowy 12v 100ahZapewne każdy z kierowców nie raz miał problem z odpaleniem samochodu w czasie silnych mrozów. Przyczyną tego problemu był zamontowany w aucie akumulator starszego typu, czyli elektrolitowego, który był bardzo podatny na nagłe rozładowywanie się, szczególnie w czasie mrozów. Co więcej, takie problemy były coraz bardziej odczuwalne wraz z wiekiem tych akumulatorów, w związku z czym wymagały one bardzo częstych prac konserwacyjnych. Obecne akumulatory nowego typu, takie jak akumulator żelowy 12v 100ah, są kompletnie pozbawione tych problemów. Wynika to  oczywiście z  konstrukcji tych baterii, która jest oparta o specjalny żel wyprodukowany bezpośrednio z kwasu siarkowego i krzemionki. Dzięki temu, akumulatory żelowe nie musza być cały czas utrzymywane w pozycji pionowej, bo nie ma możliwości, że dojdzie w nich do wycieku elektrolitu. Dodatkowo, akumulatory żelowe są kompletnie bezobsługowe i nie wymagają częstych prac konserwacyjnych, jak ich starsze odpowiedniki, w szczególności takich jak kontrola gęstości czy poziomu elektrolitu. Warto dodać również, że ten nowoczesny typ akumulatorów jest zdecydowanie bardziej odporny, zarówno na wstrząsy jak i różne czynniki, które mogłyby spowodować jego całkowite rozładowanie, czyli na przykład silny mróz.

Obecnie w samochodach osobowych coraz większe znaczenie odgrywają części elektroniczne, do których zasilania wymagany jest odpowiedni akumulator. Nowoczesne akumulatory są pozbawione wielu problemów, które trapiły użytkowników starszych rozwiązań. Takie akumulatory na przykład trudnej jest rozładować.