Jakie szampony stosować po przedłużaniu włosów?

 

Po przedłużeniu włosów u fryzjera dostajemy szczegółowe instrukcje odnośnie ich pielęgnacji. Niektóre jednak z form przedłużania nie wymagają od nas wizyty u fryzjera toteż w takich sytuacjach często bywamy nieświadome tego, jak poprawnie dbać o nasze przedłużone włosy. Na szczęście przy stosowaniu odpowiednich produktów, nie jest to trudne zadanie.

Szampony dedykowane włosom przedłużanym

szampon do włosów przedłużanychNie wszystkie metody przedłużania włosów wymagają od nas wizyty u fryzjera. Na przykład przedłużanie włosów na micro ringi może wykonać przyjaciółka przy odrobinie cierpliwości oraz dokładności, z kolei włosy clip in przedłużamy sobie same zakładając je na wyjścia. Włosy te jednak należy traktować wyjątkowo delikatnie, zwłaszcza jeśli chodzi o ich mycie. Niezależnie od tego, czy są to włosy naturalne, czy też syntetyczne powinnyśmy stosować bardzo delikatne kosmetyki, aby ich nie uszkodzić. Szampon do włosów przedłużanych nie może zawierać w swoim składzie alkoholu, ani żadnych innych składników mających działanie wysuszające, a zatem wszelkiego rodzaju szampony dla włosów przetłuszczających się z góry odpadają. Warto zaopatrzyć się przede wszystkim w odżywkę wygładzającą włosy, oraz szampon głęboko nawilżający. Włosy doczepiane pozbawione są cebulek, a co za tym idzie są pozbawione najistotniejszych wartości odżywczych dlatego właśnie musimy im je zapewnić przy pomocy odpowiednich szamponów.

Kosmetyki te najszybciej i najłatwiej dostaniemy w sklepach internetowych. Robienie tego typu zakupów jest bardzo tutaj ułatwione przez wzgląd na to, że znajdując konkretny szampon szybko możemy zapoznać się z opiniami na jego temat w internecie. Pozwala nam to jeszcze bardziej doprecyzować nasz wybór i zyskać pewność, że kupowany przez nas kosmetyk sprawi, że będziemy mogły się cieszyć świetną kondycją włosa.