Jakie wybrać opakowania papierowe?

Opakowanie papierowe są bardzo ważnym elementem w wielu branżach, ponieważ dzięki nim możemy zapakować dany produkt, aby nie uległ zniszczeniu podczas transportu, jak również magazynować towary. Opakowania tekturowe występują w wielu różnych formatach i mogą to być zarówno małe kwadratowe pudełeczka, jak również bardzo duże pudła. To na jaki karton się zdecydujemy zależy głównie od branży, w której działamy.

Jakie są rodzaje opakowań?

Produkcja opakowań papierowychNajczęściej zamawianym rodzajem opakowań jest tak zwany karton. Występuje on zarówno w postaci pudła z klapą oraz fasonowego więc jest idealnym rozwiązaniem, aby zakupić karton z zamknięciem lub karton otwarty. Innym rodzajem opakowania papierowego są te kaszerowane, w których tektura jest oklejona i zadrukowana papierem. Jeżeli zastanawiamy się nad tym z czego są produkowane opakowania tekturowe, to jest to nic innego jak papier. Produkcja opakowań papierowych odbywa się od wielu lat i mogłoby się wydawać, że karton z papieru będzie mało wytrzymały, ale jak się okazuje papiery kartonowe są jednym z najlepszych produktów do opakowań dostępnych na rynku. Bardzo często dobrej jakości karton jest odporny na różnego rodzaju zgniatanie i Ściskanie, ale wszystko zależy od tego, jaki rodzaj tektury zastosujemy przy produkcji. Wyróżniamy dwa typy tektury. Pierwszym z nich jest lita, która stosowana jest jako przekładka i jest dość cienka i elastyczna.

Drugi rodzaj to tektura falista, z której produkuje się różnego rodzaju warstwy papieru pofalowane, dzięki czemu tworzą one na różnej wysokości opakowania. Jedną z najpopularniejszych konstrukcji tektury jest ta 5-warstwowa. Jest ona już przeznaczona do opakowania bardzo dużych przedmiotów, a nawet wielkogabarytowych. Jeżeli więc sprzedajemy bardzo duże produkty to warto wybrać konstrukcję pięciowarstwowa.