Kamerzysta z fotografem czy sam fotograf?

Osoby, które w najbliższym czasie mają zamiar zmienić stan cywilny stoją przed ogromnym polem wyboru. Co wybrać? Z jakiego materiału ma zostać wykonana sukienka a z jakiego wykonany zostanie garnitur? Z jakim nadzieniem ma zostać wykonany tort?

Filmowanie ślubów przeszło do historii?

filmowanie ślubów A jakie ozdoby powinny się na nim znaleźć? Czy wybrać zespół weselny czy lepiej zdecydować się na didżeja? Jeżeli zespół to ile osób powinno się w nim znajdować? Czy do tego wszystkiego powinien dołączyć także wodzirej? Te i mnóstwo innych pytań zaczyna się nasuwać podczas organizacji wesela. Jest jeszcze jedno, które jak się okazuje często jest kluczowe. Czy na wesele wybrać wideofilmowanie razem z fotografem? A może samego fotografa bądź samo videofilmowanie? Wszystko to sprawia, że młode pary się dosyć mocno kłócą. Bo kto jest w stanie tyle czasu przed ślubem ciągle dyskutować nad wyższością jednego czy też drugiego rozwiązania? Mówi się, że w ostatnim czasie bardzo wiele osób pozostawiło fachowe filmowanie ślubów – lublin  na śmietniku historii i teraz wybiera tylko i wyłącznie opcję fotografa. Posiadają wiele argumentów, ale tym który jest najczęściej powtarzany jest po prostu warunek ekonomiczny, a także ten przydatności. Zdjęcia zawsze można włożyć do albumu, powiesić na ścianie. Filmowanie ma niestety taką wadę, że film z wesela włożymy w opakowaniu do szafy i wyciągniemy go sporadycznie, raz na jakieś trzy lata. Ciężko się z tym nie zgodzić, ponieważ profesjonalny i doświadczony kamerzysta na wesele to kosz rzędu około dwóch tysięcy złotych.

Ceny się nieco wahają w zależności czy jest to Lublin czy jakieś inne miasto. Jedno jest jednak pewne – fotograf jest znacznie korzystniejszą opcją, ponieważ znacznie częściej do niej wracamy. Lepiej jest więc wydać więcej na lepiej wykonane zdjęcia ślubne.