Kąpiel parowa w twoim domu

 

Kąpiele parowe są znane ludzkości od tysięcy lat. Już starożytni Rzymianie lubili przesiadywać w specjalnych termach. W dzisiejszych czasach z zamiłowania do łaźni parowych znani są Finowie i Rosjanie.

Kabina parowa dla każdego

kabiny paroweNowoczesna technologia otwiera przed nami możliwości korzystania z kąpieli parowych w twoim własnym mieszkaniu. Służą do tego kabiny parowe, będące połączeniem kabiny prysznicowej, do hydromasażu i „ruskiej bani” w jednym. Dzisiaj nie trzeba już się męczyć z chodzeniem na saunę do ośrodków publicznych typu basen miejski. Nie trzeba wychodzić nawet z domu, wystarczy że kupimy sobie i zainstalujemy kabinę parową. Nie trzeba dużo pisać na temat zbawiennych dla zdrowia skutków regularnych kąpieli parowych. W okresie jesienno- zimowym, kiedy jesteśmy narażeni na nagłe zmiany temperatur,  regularne korzystanie z łaźni parowych zapewnia nam odporność i zdrowie na cały sezon. Para doskonale wpływa na układ krwionośny wzmacniając serce.  Kąpiel w gorącej parze otwiera pory w skórze, dzięki czemu możemy się oczyścić z brudów. W czasie takiego zabiegu wypacamy też toksyny z organizmu, mięśnie się rozluźniają i regenerują. Z tego względu sauny poleca się sportowcom. Po kąpieli parowej należy wziąć zimny prysznic, aby obkurczyć rozszerzone przez gorąco komórki krwionośne ciała.  Magia sauny zaczyna się właśnie wtedy, kiedy schłodzeni, pijemy sobie wcześniej przygotowany sok z owoców, komórki naszego ciała napełniają się świeżym tlenem i dochodzi do pełnej regeneracji organizmu.

Jeśli mamy mało czasu lub nie lubimy publicznych łaźni, możemy sobie zafundować kabinę parową. Nie jest to rozwiązanie tanie, ale na pewno sprawi dużo przyjemności każdemu kto nie może żyć bez sauny. Odrobina luksusu w twoim mieszkaniu.