Kaski i akcesoria dla motocykistów

Kiedy decydujemy się na zakup nowego kasku motocyklowego musimy wziąć pod uwagę wiele elementów składających się na jego ogólną jakość. Przede wszystkim istotna jest jakość pełnionej przez niego funkcji ochronnej.

Kas na motor – jak dobrać właściwy?

kask na motorPodczas jazdy motocyklem zdecydowanie najlepiej sprawdza się kask szczękowy z daszkiem. Zapewnia on stabilizację głowy oraz doskonałą ochronę nawet przy dużych prędkościach. Jednak aby wybrać najlepszy należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych elementów. Ważną rolę odgrywa w kasku wewnętrzna wyściółka. Jej grubość warunkuje nasze bezpieczeństwo, więc warto zwrócić uwagę na to, jak gruby jest umieszczony w kasku element materiałowy. Bardzo ważna jest także jakość elementów przeciwsłonecznych. Powinny działać bez zarzutu, być wykonane w sposób dokładny, staranny. Nie powinniśmy sugerować się tylko i wyłącznie popularnością produktu na rynku. To, że nasz kolega chwali sobie kask na motor nolan n21 nie oznacza, że dla nas także będzie on idealny- być może lepy będzie na przykład nolan n40 lub poczujemy się doskonale, gdy założymy schuberth c3 pro? Ważne, aby kask pasował do nas jak najlepiej. Musi układać się na głowie w sposób stabilny i pewny, aby odpowiednio spełniał swoje funkcje ochronne. Warto zwrócić uwagę na płynność otwierania i zamykania kasku, ilość umieszczonych na nim elementów odblaskowych. Przyjemny w użytkowaniu będzie kask, w którym poprowadzono dobrze przystosowaną do potrzeb użytkownika sieć wentylacyjną. Dobrze jechać w kasku, który posiada dobrą izolację akustyczną, gdy ryk silnika nie zagłusza nam własnych myśli, a szum wiatru przy dużych prędkościach nie przyprawia nas o ból głowy.

 

Dla pasjonatów muzyki istotne będzie działanie systemów bluetooth oraz fm, które także warto sprawdzić przed zakupem. Zakup kasku to inwestycja, która warunkuje nasz komfort podróżowania motocyklem, dlatego warto dokonać jej w przemyślany sposób, by cieszyć się nabytym przedmiotem przez długie lata.