Kiedy jest potrzebna regulacja okna?

 

Okna są elementami w naszym mieszkaniu, które są najbardziej narażone na szkodliwe czynniki atmosferyczne. Dodatkowo pracują każdego dnia, ponieważ są codziennie wielokrotnie otwierane oraz zamykane. Dlatego musimy mieć świadomość, że są to urządzenia, które z czasem ulegają usterkom i dlatego musimy je od czasu do czasu regulować.

Kiedy jest konieczna regulacja okien?

regulacja okien w PoznaniuRegulacje okien powinniśmy zawsze wykonać, wtedy kiedy czujemy, że podczas otwierania i zamykania okna są utrudnienia. Okno w takim przypadku nie chce się odpowiednio domykać, a także podczas otwierania musimy mocniej szarpnąć, aby je otworzyć. Dodatkowo już w sytuacji, kiedy klamka zaczyna mocniej chodzić, możemy zwrócić uwagę na to, że wymagana jest odpowiednia regulacja okna. Możemy regulację okien wykonać samodzielnie, ale dobrym rozwiązaniem jest wezwać fachowców, dla których codziennością jest regulacja okien w Poznaniu. Pierwszą regulacją okien możemy wykonać samodzielnie, ponieważ nie jest to zbyt trudna czynność. Początek powinniśmy uchylić okno i zdjąć osłonkę z zawiasu, aby manipulować widoczną tam śruba regulacyjna. Najczęściej do takiego zadania będziemy potrzebować odpowiedniego klucza imbusowego. Następnie po dokręceniu lub odkręceniu okna należy sprawdzić, czy swobodnie się uchyla oraz zamyka. W następnym kroku powinniśmy również wyregulować śrubę regulacyjną, która znajduje się na górze okna.

Do regulacji samodzielnego okna wystarczą tylko odpowiednie akcesoria, a także odrobina czasu i jeżeli nie mamy ochoty na takie zadania, to warto wezwać fachowców. Doświadczeni pracownicy firmy naprawiające i okna w ciągu kilku minut wy regulują nam wszystkie okna w domu. Jest to najlepsze rozwiązanie dla właścicieli biur, w których jest kilkadziesiąt okien.