Kompozyty prawie jak naturalne zęby

Zęby traci się z różnych przyczyn. Czasami jest to skutkiem wypadku, gwałtownego uderzenia, ugryzienia czegoś twardego lub gdy ząb jest chory i słaby. Trzeba zainteresować się wtedy tematem protez, sztucznych zębów, wypełniaczy i wszystkiego, co jest z tym związane. Obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań, które prawie nie różnią się od naturalnych zębów.

Kompozyty dla osób z ubytkami

kompozyty protetyczneKażdy prędzej czy później spotka się z tematem protetyki. Wszyscy chcą, aby stało się to najpóźniej, jak się da lub w ogóle, jednak pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Jeżeli utracimy zęba, jednym z dobrych rozwiązań, aby wypełnić po nim ubytek może okazać się skorzystanie z tego, co oferują kompozyty protetyczne. Wiele z nich składa się z wypełniacza ceramicznego, dzięki czemu wypełniony ubytek wygląda niemal identycznie jak naturalne zęby – przypomina je szczególnie pod względem twardości, elastyczności czy wagi. Dobrze wybrany kompozyt nie odpryskuje, jest idealny do stałych uzupełnień protetycznych oraz jest hipoalergiczny. Produkt ten można wykorzystywać do koron i mostów, a także do licowania prac protetycznych wykonywanych na koronach teleskopowych. To doskonały wybór również dla wkładów i nakładów, suprastruktur dla implantów oraz szynowania. Uzupełnienia protetyczne produkowane są z bioceramicznego kompozytu o wysokiej wydajności, a specjalne formówki i złożony proces produkcji powodują, że wszystkie składniki łączą się w jedną masę. Skuteczność i trwałość zapewnia połączenie ceramiki i tworzyw sztucznych, a specjalnie dobrane wypełniacze to idealnie gładkie powierzchnie zaraz po spolimeryzowaniu.

Każdy dentysta powinien mieć w swoim wyposażeniu różnego rodzaju kompozyty oraz oferować pacjentom wykonywanie koron i mostów za ich pomocą, jeżeli tylko występuje taka możliwość. Takie rozwiązanie z pewnością się im spodoba, ponieważ wypełnienie będzie prawie identyczne jak naturalne zęby, a całość będzie bardzo solidna i trwała.