Kreatywne pałąki z zabawkami

Mózg dziecka rozwija się bardzo intensywnie od pierwszych chwil, dlatego wszechstronna stymulacja malucha jest bardzo ważna. Zabawki, które dajemy dzieciom, muszą być dostosowane do ich wieku, aby miały szanse z nich właściwie skorzystać.

Z czego są zrobione pałąki z zabawkami?

pałąk z zabawkamiDziecko do około trzeciego miesiąca słabo widzi, bo jego gałki oczne dopiero się dostosowują. Maluszek widzi jedynie to, co się znajduje w odległości około dwudziestu centymetrów od jego twarzy, czyli jest to najczęściej karmiąca mama. Po pewnym czasie maluch staje coraz bardziej aktywny i zainteresowany światem, a to najlepszy moment na zakup zabawek. Niemowlak, który tylko leży na plecach, ma ograniczone możliwości, ale można go stymulować zabawkami, które będą nad nim wisiały. Pałąk z zabawkami jest najlepszym sposobem, na zachęcenie malucha do wyciągania rączek i próby schwytania przedmiotów poruszających się przed jego buzią. Dzieci próbują ich dosięgnąć rączkami i nóżkami, a każdy ruch zabawką sprawia im niesamowitą radość. Pałączki mogą być wykonane z drewna, lub tworzywa plastikowego, a zawieszone na nim zabawki są miękkie i lekkie. Mogą to być małe przytulanki, grzechotki, szeleszczące elementy, lub piłeczki wypełnione brzęczącymi elementami. Maluchy z pewnością będą zainteresowane kolorowymi i wydającymi różne dźwięki elementami, które ponadto można dotknąć. Choć dziecko będzie ich dotykać przypadkowo, ponieważ nie kontroluje jeszcze ruchów rączek, to na pewno sprawi mu to wiele frajdy i będzie powtarzać tą czynność.

Pałąk możemy wstawić dziecku do łóżeczka, jeśli jest odpowiednio szerokie, lub położyć malucha na dywanie, czy macie i rozłożyć nad nim pałąk. Taką zabawką interesują się nawet starsze dzieci, które już potrafią się przewracać z plecków na brzuszek.