Kto realizuje zamówienia na szafy wnękowe?

Kiedy w naszym mieszkaniu lub domu dysponujemy wnęką – najczęściej w przedpokoju lub sypialni, mamy możliwość jej zagospodarowania odpowiednią szafą. Oczywiście, ze względu na fakt, iż każda wnęka jest inna, niezwykle trudno będzie nam dopasować do niej idealnie szafę gotową, którą znajdziemy w sklepie meblowym. Z tego też powodu lepiej zdecydować się na szafę robioną na zamówienie.

Zalety szafy wnękowej na wymiar

szafy wnękowe na wymiarKażda szafa robiona na zamówienie jest de facto szafą robioną na wymiar w taki sposób, by jak najlepiej pasowała do konkretnej przestrzeni, w tym przypadku wnęki. Szafy wnękowe na wymiar realizują niemal wszystkie sklepy meblowe, które robią meble na zamówienie. Sklepy tego typu przeważnie nie dostarczają mebli gotowych, narzuconych klientowi projektem i rozmiarem, ale tworzą konkretny mebel w porozumieniu z właścicielem i możliwościami, jakimi on dysponuje. Jeśli chodzi o możliwości, dotyczą one oczywiście kilku konkretnych kwestii. Pierwszą z kwestii jest przestrzeń, jaką dysponujemy w ramach naszej wnęki – jej wysokość, szerokość i głębokość. Drugą kwestią jest budżet, jakim dysponujemy na zakup tego typu szafy. W ramach konkretnego budżetu zostaną nam przedstawione propozycje różniące się wykorzystanym drewnem, a także wewnętrznym projektem, który będzie w gruncie rzeczy dotyczył funkcjonalności naszej szafy. Dodatkowa kwestią, jeśli chodzi o szafę przesuwna, jest również to, czy w jej drzwiach będą wmontowane lustra, czy też nie.

Jeśli chodzi o szafę wykonywaną na wymiar, każdorazowo przedsięwzięcie tego typu wiąże się z odpowiednimi przygotowaniami podejmowanymi przez pracowników sklepu, w którym złożymy zamówienie na naszą szafę. W przypadku szafy wnękowej zadanie wymaga od pracowników staranności i precyzji, a także pamiętania o ograniczeniach związanymi, np. z montażem drzwi.