Leśniczy i taśmy led

Czego to człowiek nie znajdzie na spacerze i to w środku lasu. Czasami miesza się irytacja z zaskoczeniem, ale sami wiecie jak jest. Przede wszystkim znalazłem żarówki led, których znany producent wyzierał spod ściółki. Oczywiście wziąłem je do kieszeni, bo z tego co wiem, to się lasowi nie przyda.

Taśmy LED z promocji

taśmy led producentInna sprawa, proszę sobie wyobrazić, widzę jak na drzewach wiszą taśmy led producent – znowu ten sam. Może to jakaś niepokojąca forma reklamy, pomyślałem. Postanowiłem dowiedzieć się kim jest ten producent oświetlenia led i zaciągnąłem języka pośród moich znajomych leśników, a dodatkowo pasjonatów elektroników. Kolega Eugeniusz, który jest podleśniczym bo kończył policealne technikum elektroniczne, powiedział, że z całą pewnością nie wie, czy ten producent mógłby się posunąć do tej niewybrednej promocji swoich produktów. Postawiłem sprawdzić, gdzie jest najbliższa hurtownia oświetlenia led i tam u profesjonalisty zaciągnąć informacji. Spotkałem tam młodego adepta pracy, jakiś pewnie stażysta, który nie był przekonany do pracy w tym miejscu. Nie miał pojęcia o czym mówię, nie chciał chyba nawet mnie słuchać, burknął tylko że ten producent widnieje w hurtowni i mają jego zasilacze led. Popatrzył na mnie, jakbym był zainteresowany takim gadżetem. Nie lubię takiego aroganckiego zachowania, dlatego nic nie mówiąc, wsiadłem do samochodu i wróciłem do domu. Postanowiłem jeszcze przed zmrokiem poszukać kolejnych śmieci, jednak niczego już nie znalazłem. Mam tylko, że więcej się to nie powtórzy.

Przecież sprzątanie w lasach, nie mówiąc już o tym, że nie można w lasach bałaganić to oznaka patriotyzmu, który obecnie, co mnie cieszy, stał się wśród młodzieży popularny. Dlatego, oprócz popularności, warto mieć trochę ze sobą wiedzy, prawda?