Listwa odlana z gipsu

 

Odnawiając swoje mieszkanie często zmieniamy kolor ścian. Sufit zazwyczaj odświeżamy kolorem białym, no a ściany takim, jaki nam aktualnie przypada do gustu. Jeśli nie jesteśmy profesjonalnymi malarzami, to bardzo trudno jest nam odmalować mieszkanie tak, aby wyglądało elegancko. Malując mieszkanie raz na kilka lat nie nabierzemy takiej wprawy jak profesjonalny malarz, który robi to codziennie.

Elegancka listwa sufitowa

listwy sufitowe gipsoweMiejscem, które najtrudniej pomalować jest styk sufitu i ścian. Bardzo trudno jest idealnie odciąć od siebie te dwie powierzchnie. Jeśli jednak tego nie zrobimy idealnie, to mieszkanie nie będzie dobrze wyglądać. Naszym wybawieniem z tego problemu są listwy przysufitowe. Listwy posiadają określoną szerokość, dzięki temu możemy zostawić przerwę między ścianą a sufitem, którą przykryjemy listwą. Wybór w takich listwach jest naprawdę duży. Obecnie najpopularniejsze są listwy sufitowe gipsowe. Gips jest dość trwałym materiałem, wpływa to bardzo pozytywnie na żywotność takich listw. Gipsowe posłużą nam dużo dłużej, niż na przykład listwy ze styropianu. Dużą zaletą listw z gipsu jest to, że wyglądają dużo lepiej od swoich odpowiedników z innych materiałów. Listwy są pierwotnie białe, ale jeśli chcemy to możemy je pomalować na dowolny kolor przed ich przyklejeniem. Taką listwę możemy pomalować zwykłą farbą, taką, jaką używamy do malowania ścian.

Na rynku dostępne są listwy w różnych wzorach i o różnej szerokości. Wybór mamy naprawdę duży. Z łatwością znajdziemy takie, które będą nam pasować do reszty wystroju. Listwy sprzedawane są na sztuki. Za jedną sztukę zapłacimy od kilkunastu, do maksymalnie kilkudziesięciu złotych. Cena zależna jest od tego, jaki model wybierzmy. Jedna listwa jest długości około dwóch i pół metra.