Masło Shea jako kosmetyk

Od pewnego czasu branża kosmetyczna powraca do wykorzystywania w składzie swoich produktów składników naturalnych. Oczywistym jest, że wykorzystywane składniki muszą charakteryzować się odpowiednimi właściwościami, które będą przynosiły wymierne korzyści naszej skórze. Jednym ze składników, który coraz częściej pojawia się w składzie kremów jest masło Shea.

Właściwości masła Shea

pachnące masło sheaMasło Shea znaleźć możemy w składach wielu kremów i balsamów nawilżających. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że pachnące masło Shea możemy nabyć również jako samodzielny produkt. Znajdziemy je przede wszystkim w dobrych drogeriach kosmetycznych, które w swoim asortymencie posiadają produkty naturalne. Najczęściej masło Shea sprzedawane jest w niewielkich pojemnikach w czystej postaci wzbogaconej ekstraktem wanilii lub innej rośliny, która nadaje mu odpowiedni zapach. Masło Shea doskonale sprawdzi się jako środek nawilżający i ochronny w zakresie pielęgnacji skóry osób dojrzałych. Kosmetyk ten świetnie radzi sobie bowiem z opóźnianiem procesów, które odpowiadają za starzenie się skóry. Ze względu na fakt, że w swoim składzie posiada w sporych dawkach witaminy A i E, które oprócz nawilżania i pielęgnacji skóry, pozytywnie wpływają na szybkość gojenia się wszelkiego typu powierzchownych uszkodzeń naskórka. Masło Shea swoje zastosowanie znajduje nie tylko w pielęgnacji naszej skóry, ale również w nawilżaniu włosów.

W kwestii wykorzystania masła Shea do pielęgnacji włosów możemy stosować je jako maseczkę na całą długość włosów – możemy dodać masło do używanego przez nas szamponu lub zakupić odpowiedni produkt posiadający w składzie właśnie masło Shea. Możemy też wykorzystać je jako serum na zniszczone końcówki, nakładając je bezpośrednio na włosy.