Mazury i czarter jachtu – idealne wakacje!

W te wakacje w końcu udało mi się dostać urlop dokładnie w tym samym czasie, kiedy miała wolne moja dziewczyna. Chwilę się zastanawialiśmy, co zrobić z tym czasem, aż zdecydowaliśmy, że wybierzemy się na Mazury. Żadne z nas nigdy tam jeszcze nie było, a oboje lubimy aktywnie spędzać czas w pięknym otoczeniu, więc tamtejsze jeziora wydały się idealne.

Wynajem łodzi bez uprawnień

czarter jachtu bez uprawnień na mazurachMartwiła mnie tylko jedna rzecz – oboje chcieliśmy popływać jakimś jachtem po jeziorze, jednak grupowe wycieczki nie do końca nas przekonywały. Chcieliśmy całkowicie odpocząć od zgiełku, a na takim statku z pewnością trafiłyby się jakieś hałasujące dzieci, w końcu to wakacje. Poszperałem trochę w sieci i znalazłem informacje, dzięki którym kamień spadł mi z serca. Możliwy jest bowiem czarter jachtu bez uprawnień na mazurach. Dzięki temu nie musiałem się już martwić, że nie posiadam patentu żeglarskiego, chociaż dzięki tegorocznym wakacjom pomyślałem, że chciałbym go w przyszłości jednak zrobić. Pływanie jachtem jest wspaniałe! Na miejscu przekonaliśmy się, że łodzie, które można wynająć, są jeszcze piękniejsze i lepiej wyposażone, niż się spodziewaliśmy. Chcieliśmy płynąć tylko we dwoje, więc wybraliśmy jedną z mniejszych, ale wcale nie gorszą od pozostałych. Przed wyruszeniem przeszliśmy kurs, który miał nas odpowiednio przygotować do sterowania takim jachtem – okazało się to dość proste i bardzo intuicyjne, a sama łódź była niezwykle zwrotna.

Chociaż początkowo się nieco stresowałem, czy dam sobie radę na takim jachcie, wszystko potoczyło się nadzwyczaj dobrze. Najważniejsze, że oboje przeżyliśmy niezapomnianą przygodę. Naprawdę długo będę wspominał wspaniałe uczucie, które towarzyszyło mi podczas sterowania jachtem po malowniczych mazurskich jeziorach.