Monter instaluje kolce na ptaki w bloku

Jestem pracownikiem spółdzielni mieszkaniowej i wykonuję różne prace. Ostatnio mieszkańcy jednego z wieżowców w centrum Poznania przesłali do prezesa spółdzielni jakąś petycję, że im ptaki przeszkadzają. No fakt, na tym osiedlu to z gołębiami nie ma żartów bo sam zauważyłem, że się bardzo rozgościły.

Kolce na ptaki to skuteczna metoda

kolce na ptakiPrezes wezwał mnie do siebie i już wiedziałem jakie będzie moje kolejne zadanie. Miałem zamontować kolce na ptaki na wszystkich parapetach, bo jest to najskuteczniejsze odstraszanie gołębi zdaniem mieszkańców tego bloku. Ja się zgadzam, bo sam mam u siebie kolce na ptaki i jakoś nie mam problemu z żadnymi gołębiami. Prezes powiedział, że na balkonach na ostatnim piętrze ma pojawić się się siatka na gołębie, która również posłuży jako ochrona przed jaskółkami bo jedna z sąsiadek się na nie żali. Zapytałem, czy już kupiona siatka na gołębie i czy dostanę od razu kolce na ptaki, bo chciałbym zacząć od razu. Prezes jak zwykle był przygotowany i już kupił wszystkie niezbędne produkty. No wszystko ładnie pięknie, ale co zrobię jak kogoś nie będzie w domu? Prezes jak zwykle o wszystko zadbał i informacja, że będzie montaż została umieszczona na tablicy ogłoszeniowej w bloku. Kolce na ptaki mam montować w godzinach od ósmej do dwunastej a później między siedemnastą a dwudziestą. Nie ma problemu, zamontuję wszystkie tanie kolce na ptaki z Poznania zgodnie z informacją, żeby każdy mieszkaniec miał już swoje parapety odpowiednio zabezpieczone. Siatka na gołębie była dość spora, dlatego uznałem, że zadzwonię do mieszkańców z ostatniego piętra i się z nimi indywidualnie umówię.

Nie będę tego tachał na ostatnie piętro a może się okazać, że nikogo nie będzie. Pewnie raz dwa wszystko ogarnę, bo wiem doskonale jak się za to zabrać i mam niezbędne narzędzia.