Musiałem sprzedać soję w skupie

Od kilku lat jestem rolnikiem. W tym roku po raz pierwszy zdecydowałem się postawić na coś innego w tematyce upraw. Do tej pory tak, jak wcześniej moi rodzice i dziadkowie uprawiałem przede wszystkim pszenicę. Teraz jednak zdecydowałem się z tym skończyć i zabrałem się za uprawę soi. Plony były bardzo obfite, dlatego nie żałowałem swojej decyzji.

Gdzie na Mazowszu sprzedam soję?

mazowieckie skup soiTeraz nie pozostało mi już nic innego, jak zebrać ją z pola i sprzedać w skupie. Interesowało mnie oczywiście pod tym względem województwo mazowieckie Skup soi, który udało mi się tutaj znaleźć oferował naprawdę bardzo dobre ceny. A co najważniejsze skupował nawet bardzo duże ilości ziarna. Posiadał bowiem bardzo duże magazyny i nie miał problemów z jej magazynowaniem. Ceny można było negocjować, a co jeszcze ważniejsze, można się było z nimi umówić na odbiór soi prosto z pola. To było dobre rozwiązanie szczególnie dla osób, które nie posiadały własnych przyczep, na których mogłyby przetransportować plony do skupu. Całe szczęście ja nie miałem z tym nawet najmniejszego problemu i w ciągu kilku najbliższych kilku dni, udało mi się zebrać i przetransportować soję do skupu. Uzyskałem za jej sprzedaż naprawdę solidną cenę, co bardzo mnie ucieszyło. Jednak jeszcze ważniejsze było to, że wszystkie formalności, również te związane z badaniem jakości ziaren mojej soi, udało się przeprowadzić bardzo szybko.

Byłem bardzo zadowolony z tego skupu. W przyszłości z pewnością będę z niego korzystać, ponieważ nie zamierzam poprzestawać na tegorocznej uprawie soi. W przyszłym roku również zamierzam ją uprawiać i liczę na tak samo udane plony, jak teraz. Mam nadzieję, że ceny soi w tym skupie nadal będą tak atrakcyjne, tym bardziej że jest to jeden z najbliższych mi skupów.