Na co zwrócić uwagę kupując kinkiety z sieci?

Zakupy przez internet stały się bardzo popularne. Nie ma się co temu zjawisku dziwić. Wystarczy, że ma się odpowiednio duże środki na koncie i można dokonywać zakupy bez wychodzenia z domu, płacąc za wszystko przelewem.

Kinkiety dobrze zapakowane

kinkietyWiele osób bardzo cieszy się z tak innowacyjnego rozwiązania, dlatego też chętnie z niego korzysta. Inni uważają to za ogromną pułapkę, bowiem nawet nie wiedzą kiedy pieniądze na zakupy uciekają im z kont. Na co należy zwrócić szczególną uwagę w sytuacji, gdy kupujemy w sieci na przykład lampy? Na samym początku należy sprawdzić sprzedającego. Czy na jego koncie znajdują się pozytywne komentarze a z kiedy jest ostatni negatywny. Zwrócić także należy uwagę na to w jaki sposób pakuje swoje produkty. Wiadomą sprawą jest bowiem, że kinkiety led jest znacznie łatwiej zapakować niż lampy nowoczesne. Jednak wszystko powinno odbywać się z poszanowaniem produktu, a co za tym idzie klienta. Kiedy zamawiamy z sieci lampy podłogowe i otrzymujemy paczkę od kuriera należy rozpakować ją przy nim. Wówczas to w razie jakichkolwiek obiekcji spisany zostanie protokół reklamacji. Do tego trzeba także zweryfikować, czy opakowanie w którym znajdowały się lampy sufitowe nie było naruszone a także czy znalazła się na nim naklejka z napisałem 'szkło, nie rzucać, ostrożnie”. To niezwykle ważne, bowiem niezależnie od tego czy będą to lampy klasyczne czy dla przykładu lampy stołowe mogą ulec zniszczeniu. Kto później odpowiada w takiej sytuacji? Sprzedawca, który uważa, ze towar zabezpieczył w odpowiedni sposób, czy kurier niepoczuwający się do winy?

Niestety, minusem zakupów dokonywanych w sieci jest brak możliwości obejrzenia towaru na żywo. Trzeba natomiast sugerować się fotografiami i to na ich podstawie stwierdzić, czy poszczególny artykuł będzie nam przydatny