Na czym polega kręcenie filmów zwanych timelapse?

 

Przeglądając internet, zdecydowanie większość z nas spotkało się ze swego rodzaju filmami, które poprzez zaprezentowanie nam jakiegoś zjawiska wprawia nas w osłupienie. Chodzi tutaj dokładnie o filmy timelapse. Wielu zapewne zapyta ale co to jest? O co z tym chodzi? Już śpieszę z wyjaśnieniami, mianowicie w skrócie filmy te można określić jako zdjęcia, które zostały ze sobą sklejone i puszczone w przyśpieszonym tempie.

Produkcje filmowe timelapse

film timelapseZapewne wstęp nie wyjaśnił państwu wszystkiego jeśli chodzi o film timelapse, w związku z czym postaram się wytłumaczyć to dokładniej. Czy nie widzieli państwo filmów, które np. przedstawiają zachód słońca, tylko że w np. dwie minuty. I właśnie na tym polega kręcenie takich filmów. Na przykładzie filmów, które przedstawiają jakieś zjawisko np. pogodowe, zdecydowanie aby obejrzeć je całe musielibyśmy spędzić na to kilka godzin. Zaś film timelapse, potrafi zaprezentować nam to samo zjawisko tylko że w kilka minut. Mianowicie kręcenie takich filmów polega na tym że za pomocą aparatu wykonujemy co krótki odstęp czasu zdjęcia, a następnie łącząc je w zgrabny sposób, oraz przyśpieszając mamy możliwość stworzenia filmu, który będzie miał charakter prezentacji zdjęć tylko że o wiele szybciej. Proces tworzenia takich filmów nie jest tak trudny jak może się niektórym wydawać. Jest oczywiście kilka elementów, o które należy zadbać, a mianowicie jest to aparat, którym będziemy robić zdjęcia, a następnie program komputerowy, który pozwoli nam na połączenie tych wszystkich klatek czasu w jedno, dzięki czemu efektem końcowym będzie produkcja filmowa, która zwana jest przez specjalistów jaki film timelapse.

Produkcja filmowa jest to zapewne bardzo interesujące oraz kreatywne zajęcia, gdyż poprzez film możemy ukazać swego rodzaju sytuacje, które dla niektórych stanowią dzieła sztuki. Więc jeśli ktoś z nas interesuję się produkowaniem filmów, tego rodzaju zdecydowanie polecam zapoznanie się z kursami, które nas do tego przygotują, a pomimo wielu poglądów nie jest to nic trudnego.

Więcej o filmach timelapse na: https://m8house.com/