Najlepsze jakościowo produkty do izolacji

Budując dom, warto zadbać o odpowiednie zaizolowanie go, żeby zapobiec stratom ciepła zimą i chronić go przed gorącym powietrzem latem. Dobra izolacja chroni też wnętrze domu przed gromadzeniem się wilgoci i powstawaniem grzybów. Jaki produkt do izolacji wybrać?

Produkty, które skradły moje serce

produkty kemper systemPostanowiłam odpowiedzieć na to pytanie, szukając informacji na temat różnych sposobów izolowania budynków. Moje serce skradły niemieckie produkty kemper system, które są w formie płynnego tworzywa sztucznego. Rozprowadza się je za pomocą pędzla, lub rozpyla jak farbę, więc proces izolacji trwa o wiele krócej, niż kiedy stosuje się tradycyjne formy, z użyciem na przykład włókna szklanego, gdzie najpierw trzeba zmierzyć powierzchnię wymagającą izolacji, rozłożyć rolki włókna i jeszcze je poprzycinać. Płynna forma może budzić obawy, że deszcz czy mróz mogą zakłócić prace izolacyjne. Otóż nie ma czego się obawiać, płynne tworzywo sztuczne można kłaść w ujemnych temperaturach. Po około 30 minutach na wierzchu tworzy się spójna warstwa, która jest odporna na opady deszczu czy śniegu. Produkty tego typu mogą być używane w połączeniu z włóknem, w bardziej wymagających projektach, na przykład w pomieszczeniach o dużej wilgotności powietrza. Na pewno docenią je właściciele hoteli, łaźni prysznicowych oraz pralni. Dzięki dużej odporności sztucznego tworzywa na obciążenia mechaniczne, można je stosować na przykład na parkingach, rampach czy podjazdach. Po wyschnięciu produkt prezentuje się na tyle estetycznie, że nie trzeba nic z nim robić.

Oczywiście ja, jako kobieta, lubię wszystko, co się błyszczy, ale i na to jest rozwiązanie. Warstwę izolacyjną można przed wyschnięciem posypać specjalnymi mikro płatkami, które dodadzą szyku, powiedzmy, posadzce wykończonej tworzywem sztucznym.